Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Noc na Kačině nabídne historické kostýmy, koncerty i divadlo

Noc na Kačině nabídne historické kostýmy, koncerty i divadlo

I letos přinese Noc na Kačině nevšední program. V sobotu 24. srpna se můžete od 17 do 24 hodin těšit na vernisáž výstavy kostýmů a scén z filmové pohádky Sůl nad zlato, netradiční prohlídky v zámeckých interiérech, divadelní představení, koncert vážné hudby či vystoupení vokálního tria Sestry Havelkovy.

Letošní Noc na Kačině představí zámek opět v netradiční podobě. Na zámeckých trasách budete potkávat dámy a pány v historických kostýmech z poloviny 19. století, cestu zámkem provoní sladkosti napečené přímo v zámecké kuchyni, které tu můžete i ochutnat. Klasické prohlídky zámeckých interiérů budou doplněny o divadelní a kostýmované. Program bude probíhat od 17 hodin až do půlnoci.

Program bude v 17 hodin zahájen přehlídkou dobových kostýmů v zámeckých zahradách, která vám přiblíží módu 19. století, ale také vernisáží výstavy scén a kostýmů z legendární filmové pohádky Byl jednou jeden král – Sůl nad zlato v zámecké kapli. Děti zde čeká spousta zážitků – mohou si například vyzkoušet šperky, které nosila filmová princezna, a dozvědí se také, jestli lze opravdu vařit bez soli.

Prostor chotkovské knihovny rozezní v 19 hodin koncert vážné hudby v podání smyčcového kvartetu Apollon, následovat bude hudební vystoupení Sester Havelkových na nádvoří zámku ve 20 hodin. V zámecké knihovně se také odehrají divadelní představení pro malé diváky inspirované klasickým námětem Romeo a Julie, které připravil Klub mladých přátel divadla, začátky představení jsou v 17, 18, 21 a 23 hodin. V zámeckém divadle je pak možné zhlédnout představení Mnoho povyku pro divadlo, a to ve 20 a 22 hodin. Jedná se o sedmero zábavných zastavení Malé divadelní kumpanie

Výjimečnou sobotní atmosféru podtrhne letní kino na nádvoří zámku, kde se od 21 hodin bude promítat francouzská komedie Uprchlíci v hlavní roli s Pierrem Richardem a Gérardem Depardieu.

Během celé Zámecké noci bude probíhat degustace vín, stánkové občerstvení, ale i netradiční kuchařská dílna, kde si můžete za asistence kuchaře připravit vlastní sushi nebo zdravý vegetariánský hamburger.

Vstupné:
  • 150 Kč základní vstupné / 100 Kč studenti nad 18 let a senioři / 50 Kč děti do 6 let / 350 Kč rodinné vstupné

 

> další informace o Noci na Kačině a podrobný program