Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Nový exponát Alga Oasis z Expo 2022 obohatil výstavu Zemědělství 4.0

Nový exponát Alga Oasis z Expo 2022 obohatil výstavu Zemědělství 4.0

Stávající výstavu Zemědělství 4.0 obohatil exponát Alga Oasis, který připomíná rostlinu a prezentuje princip fungování zařízení pro kultivaci jednobuněčných řas, zvaného fotobioreaktor. Koncept fotobioreaktoru Alga Oasis vychází z myšlenky budoucí integrace řasových reaktorů do městského prostředí.

Fotobioreaktor představuje jednu ze současných rozvíjejících se technologií, jež si dává za cíl využít lehce dostupné zdroje, které přetvoří v nově upotřebitelný produkt. Řasy produkované fotobioreaktorem jsou využitelné ve vědeckém výzkumu, ve farmaceutickém průmyslu, v potravinářském průmyslu nebo pro výrobu paliv.

Unikátní exponát navržený konceptuálním umělcem Michalem Kohútem byl vystaven před českým národním pavilonem na světové výstavě EXPO v Dubaji (2022). Do výstavy Zemědělství 4.0 zapůjčil Algu Oasis Mikrobiologický ústav AV ČR.

Multimediální umělec Michal Kohút (*1985), absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, měl samostatnou výstavu například v Českém centru v New Yorku a vystavoval na mnoha skupinových výstavách v České republice a v zahraničí. V jeho tvorbě se snoubí různé přístupy napříč uměleckými technikami i technologiemi z jiných oborů. Pro jeho práci je typická dynamičnost, ovšem někdy až intimního či nepatrného charakteru.

Více o exponátu si můžete zjistit na www.algaoasis.com.

 Exponát si na výstavě Zemědělství 4.0 můžete prohlédnout každý den během otevírací doby muzea od 10 do 18 hodin.