Národní zemědělské muzeum

NZM přivítá 26. Generální konferenci ICOM

NZM přivítá 26. Generální konferenci ICOM

Mezinárodní rada muzeí – ICOM – je celosvětová muzejní asociace. Poskytuje muzeím a muzejníkům národní, mezinárodní i regionální prostor pro dialog a výměnu etických standardů a inovací. Národní zemědělské muzeum je jedním ze spolupořadatelů 26. Generální konference ICOM, která se uskuteční v týdnu od 20. do 28. 8. 2022 v Praze.

Pořádání konference se sebou přináší i milé povinnosti jako třeba symbolické předávání štafety v podobě vlajky ICOM. Už v září 2019 převzal Český výbor ICOM hedvábnou vlajku od kolegů z ICOM Japan jako symbol pořádání generální konference a rozhodl se v tradici předávání vlajky pokračovat.

Pro hlubší vyjádření symboliky spolupráce kolegové muzejníci ze všech partnerských organizací ručně vyšívají na vlajce nápis ICOM. Do vyšívání se tak zapojili kolegyně a kolegové z muzeí napříč Českou republikou a nyní se přidali také muzejní pracovníci Národního zemědělského muzea, včetně generálního ředitele muzea Zdeňka Nováka. A protože jsme v Česku, je naše vlajka vyšívána tradičním křížkovým stehem. 

Po vyšití části písmenka O jsme vlajku poslali dál, a to do Uměleckoprůmyslového muzea v Praze.

Český výbor ICOM symbolicky předá vyšitou vlajku 24. 8. 2022 v Národním muzeu pořadatelům 27. Generální konference v Dubaji.

Více informací naleznete na webu ICOM Prague 2022.

Fotoalbum