Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny – Valtice

NZM ve Valticích má po zimní přestávce opět otevřeno

NZM ve Valticích má po zimní přestávce opět otevřeno

Konečně otevřeno! Od soboty 1. dubna 2023 nás můžete po zimní přestávce opět navštívit v muzeu vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích. V dubnu budeme mít otevřeno od úterý do neděle, ale i o státních svátcích.

Nově jsme pro vás na muzejní pavlači připravili výstavu velkoformátových fotografií na téma Víno a tradice, která přibližuje momenty ze života vinařských obcí. Venkovní panelová výstava Invazní škůdci a choroby rostlin kolem nás například odhalí, kdo stojí za zčernalými ořechy nebo žloutnutím révy a výstava Sbírka parafínových modelů jablek představí různé odrůdy oblíbeného ovoce.

NZM Valtice dále nabídne kromě svých stálých interaktivních expozic věnovaných vinařství, přírodnímu a kulturnímu bohatství Lednicko-valtického areálu a půdě prodlouženou výstavu o zakladateli genetiky – G. J. Mendelovi. V červnu bude zahájena letní výstava balkonových květin a letniček Barevná inspirace, která potěší nejedno oko a také děti, které budou moci mezi květinami hledat ukryté modely hmyzu v nadživotní velikosti, a také se uskuteční již tradiční Muzejní noc. S podzimem přichází Muzejní dýňobraní a výstava dýní, cuket a patisonů, nově doplněná o cibuloviny. Začátek října se ponese v duchu Muzejního vinobraní.

Pro školky a školy jsou i letos připraveny zábavné a poučné lektorské programy. Valtické expozice nabízejí spoustu interaktivních prvků a zapojí všechny smysly, včetně čichu!

NZM Valtice má v dubnu otevřeno od úterý do neděle a o státních svátcích