Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Od 8. 5. se na vás těšíme v Čáslavi

Od 8. 5. se na vás těšíme v Čáslavi

Obdivovatelé velkých strojů a hlavně zemědělské techniky se konečně dočkali! V sobotu 8. května znovu otevíráme čáslavskou pobočku Národního zemědělského muzea a moc se na vás těšíme. Traktory naleštěny, motory promazány, mlátičky seřízeny. Startujeme!

Během uzavření muzea jsme nezaháleli a připravili jsme pro vás, naše návštěvníky, několik novinek. Kromě nového nátěru vstupní brány (nám se líbí) jsme pro vás upravili expozici mlátiček. Věříme, že si teď každý bude moci lépe představit, jak se získávalo zrno z klasu ještě v dobách před sestrojením mlátiček sklízecích.

Aktuálně si v muzeu kromě stálých expozic traktorů a další techniky můžete prohlédnout také výstavu Vynálezy Františka Horského. Modely zemědělských strojů zkonstruovaných právě Františkem Horským si v Čáslavi budete moci prohlédnout až do 31. 10. 2021.

V letošní sezoně také úplně poprvé startujeme lektorské programy pro školy i jednotlivé skupiny. Lektorský program „Děti na cestách“ vysvětlí dětem základy dopravní výchovy. Dále plánujeme pro žáky vyšších ročníků základních škol komentované prohlídky. A komu to je málo, může si objednat soukromou akrobatickou motoshow.

Dále pro vás připravujeme i jednorázové akce – Dožínky a Muzejní noc. A v létě výstavu borůvek.

 

Otevřeno máme od úterý do neděle od 9 – 17 hodin a o státních svátcích taky. Navíc si od nás můžete udělat výlet na nedaleký zámek Kačina, kde je pro vás otevřená další pobočka Národního zemědělského muzea. Dokonce si můžete koupit i společnou vstupenku do Čáslavi i na Kačinu.

Tak teď už zbývá jen přijet do muzea. Těšíme se na vás!

Fotoalbum