Národní zemědělské muzeum

Odstartovali jsme stavbu ostravské pobočky

Odstartovali jsme stavbu ostravské pobočky

V pátek 21. září začala v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě dlouho očekávaná rekonstrukce dvou továrních hal podle návrhu Josefa Pleskota a Milana Šramla. Revitalizace potrvá patnáct měsíců a kromě vzniku nových expozic je hlavním cílem projektu zlepšení podmínek pro uchovávání a prezentaci sbírkových fondů muzea. Bude se jednat o první státní muzeum na území města Ostravy.

Zemědělská technika a expozice o potravinách

Depozitárně-expoziční objekt bude dokončen v prosinci 2019. Muzeum sem přemístí a návštěvníkům formou otevřeného studijního depozitáře zpřístupní část své jedinečné sbírky historické zemědělské techniky a současně otevře interaktivní expozice věnované potravinám. Nebudou chybět ani specializované dětské koutky či prostor pro pořádání přednášek.

Z továrních hal muzeum

Předmětem projektu jsou stavební úpravy dvou stávajících továrních hal, přístavba mezi obě haly, nástavba a nástupní prostor do hal. Jedná se o haly původní veronikárny a skladu žáruvzdorného materiálu. Objekt se nachází v městské památkové zóně Ostrava –Vítkovice. Autory architektonického řešení na revitalizaci obou hal včetně vestavby studijního depozitáře jsou Josef Pleskot a Milan Šraml. Plánované ukončení projektu je konec roku 2019. Předpokládáme, že první návštěvníky nové muzeum přivítá nejdříve v roce 2020

 

Projekt je financován z programu Integrovaného regionálního programu (IROP) Evropské unie a Ministerstvem zemědělství, které je zřizovatelem muzea.

 

> více o projektu

> tisková zpráva k zahájení rekonstrukce