Příběh zemědělství – Praha

OPEN HOUSE PRAHA 7. – 8. srpna 2021

OPEN HOUSE PRAHA 7. – 8. srpna 2021

Národní zemědělské muzeum se letos připojí k desítkám zajímavých a architektonicky cenných budov, které otevřou své brány v rámci 7. ročníku festivalu Open House Praha.

Vstup do muzea během festivalového víkendu bude zdarma. 

V rámci festivalu zpřístupní o víkendu 7. – 8. srpna 2021 Národní zemědělské muzeum běžně nepřístupné prostory, jako je například bývalý kryt civilní obrany. Návštěvníci festivalu mohou zhlédnout výstavu Stavba Zemědělského muzea na Letné: vize – plány – realita, připraveny budou také komentované prohlídky.

První sbírky pro Národní zemědělské muzeum sice vznikly již roku 1891, ale samotná budova muzea byla postavena až o téměř padesát let později. Autorem funkcionalistické stavby na Letné byl architekt Milan Babuška, který se stal vítězem veřejné soutěže, vypsané na návrh budov zemědělského i sousedícího technického muzea. Od okamžiku dostavby muzeum provázely pohnuté osudy – bylo obsazeno wehrmachtem, znárodněno, necitelně upraveno. Při zdařilé rekonstrukci, dokončené v roce 2017, se budově podařilo navrátit prvorepublikový lesk a vybudovat i vyhlídkovou terasu na střeše budovy. Prohlídky vás zavedou do vybraných interiérů budovy, ale také do krytu civilní ochrany, který se nachází v podzemí.NZM Praha