Příběh zemědělství – Praha

Oslava stromů, dřeva a lesníků

Oslava stromů, dřeva a lesníků

O lesnících, o stromech a dřevinách zábavně a poučně zároveň – to je Malá slavnost lesa a dřeva, která se koná 22. června na dvorku Národního zemědělského muzea v Praze na Letné.

Les na vlastní kůži

Na Malé slavnosti lesa a dřeva můžete zažít les a dřevo jinak, než jak ho poznáte při běžné procházce lesem či parkem. Seznámíte se s tím, jak vypadají jednotlivé druhy stromů, jejich kůry, semena či plody nebo například i dřevokazné houby a škůdci. Jak zní dřevo jako hudební nástroj, co vše se z něj dá vyrobit a kde všude najde využití. Čekají vás zábavné a naučné aktivity vztahující se k lesnickým, dřevařským a souvisejícím oborům

V současnosti máme v muzeu tři úspěšné výstavy o lese a dřevě – Les pramenů na zámku Ohrada a v hlavní výstavní budově v Praze výstavy Dělat les a RecykLES. V příštím týdnu otevíráme společně s Lesy České republiky výstavu Lesníkův rok.

Dřevosochání, poznávačky i dravci

Průběžně od 9 do 14 hodin budou probíhat výtvarné lesní dílny a poznávačky dřev a přírodnin. Nachystána bude i výstava historických fotografií Zem voní lesem a ukázky dřevosochání nebo bosonohý chodník. Děti si mohou na památku vytvořit výrobek z lesních surovin a zkusit dřevořezbu s řezbářem Markem Štěrbákem.

Velkými taháky jsou také ukázky sokolnictví včetně volného letu dravců či vábení zvěře. O hudební doprovod se postará uskupení Zpívající lípa (Lindenfiedel) ve složení Peter Vogelspereger, Mathias Daman a Zuzana Šebková.

 

Akci finančně podpořily Lesy České republiky. Vstup je zdarma.

 

program Malé slavnosti lesa a dřeva 

> tisková zpráva