Příběh zemědělství – Praha

Oslavte s námi jubileum

Oslavte s námi jubileum

Jubilejní víkend, který se koná od pátku 28. do neděle 30. září, přinese přednášky o historii, komentované prohlídky, filmové projekce, novou hru pro děti a rodiče i zemědělské pohádky. Premiérově si budete moci prohlédnout i novou výstavu věnovanou fenoménu zemědělství. Jako dárek jsme pro vás připravili také vstup zdarma, a to až do 28. října.

Jubileum republiky i muzea

Na letošní rok připadá nejen sté výročí vyhlášení samostatného Československého státu, ale stoletou historii má i Národní zemědělské muzeum. Oslavíme ho Jubilejním víkendem s bohatým programem pro návštěvníky.

Nová výstava představí zemědělství jako největší objev

Zahájen bude 28. září otevřením výstavy Největší objev – Fenomén zemědělství ve 100 předmětech. Hlavním dárkem pro návštěvníky je vstupné zdarma po celý měsíc, tj. od 28. září do 28. října, a to nejen na výstavu, ale do celého muzea.

100 let zpět...

Počátky nynějšího Národního zemědělského muzea se  datují k 28. 9. 1918, kdy instituce oficiálně vznikla založením spolku České zemědělské muzeum. Kořeny muzejní sbírky však sahají až k Jubilejní výstavě v roce 1891 a Národopisné výstavě v roce 1895. Soubor předmětů, které zde byly vystaveny, pak tvořil zemědělské oddělení, jež bylo součástí Národopisného muzea až do roku 1918.

 

> program Jubilejního víkendu

 

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

Mediálními partnery akce jsou Česká televize a Český rozhlas.