Příběh zemědělství – Praha

Oslavte s námi Letenský masopust – maškary vítány!

Oslavte s námi Letenský masopust – maškary vítány!

FOTOGRAFIE Z LETOŠNÍHO ROČNÍKU SI PROHLÉDNĚTE VE FOTOARCHIVU.

Převlečte se za maškary a přijďte s námi oslavit masopust! V rámci Letenského masopustu v sobotu 26. února 2022 totiž ožije průvodem masek a hudbou i naše muzeum. Jedná se už o 8. ročník této tradiční akce a my vás velmi rádi uvidíme v masopustním průvodu!

Letenský masopust je vlastně taková veselá obchůzka letenských muzeí, galerií a dalších míst spojených s kulturou. Letošní ročník bude zahájen u našich muzejních sousedů v Národním technickém muzeu a už ve 14 hodin průvod dorazí i k nám do Národního zemědělského muzea. Těšte se na masopustní muzicírování a od 14:30 také na divadélko pro děti. 

V den akce od 14 hodin mají všichni návštěvníci v maskách vstup zdarma! Všechny expozice a výstavy budou pro všechny maškary volně přístupné, a to včetně tematické výstavy o historickém řeznickém náčiní. Buďte kreativní, nudný respirátor nám jako maska stačit rozhodně nebude, i když ve vnitřních prostorách muzea bude stále potřeba. Průvod se u nás zdrží asi jen hodinu a půl, poté bude pokračovat do dalších míst dle programu. Jestli zůstanete u nás v muzeu, nebo se spolu s kobylou, medvědem a ostatními maškarami vydáte na další štaci Letenského masopustu, pak bude už jen na vás.Letenský masopust