Národní zemědělské muzeum

Ostravská muzejní noc – výlet do budoucnosti

Ostravská muzejní noc – výlet do budoucnosti

V sobotu 9. června můžete v rámci Ostravské muzejní noci navštívit zatím nepřístupné prostory v Dolní oblasti Vítkovic a seznámit se tu s nově vznikající pobočkou Národního zemědělského muzea. Čeká tu na vás filmová projekce i komentované prohlídky objektu.

Výlet do minulosti i do budoucnosti

Komentovaná prohlídka seznámí návštěvníky s dějinami dvou továrních hal, v nichž v současnosti vyrůstá ostravská pobočka Národního zemědělského muzea. Obě haly byly v minulosti součástí měděné huti, v níž docházelo k extrakci mědi a později také k výrobě jiných kovů. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniknou v halách interaktivní expozice věnované zemědělské technice, potravinářským technologiím a potravinářství. Součástí prohlídky bude také venkovní filmová projekce historického dokumentárního filmu Zlatý věk Vítkovických železáren (1923–1928), a to od 18 do 23 hodin (za nepříznivého počasí uvnitř).

Premiéra na Ostravské muzejní noci

Jde o vůbec první zapojení ostravské pobočky muzea do akce Ostravská muzejní noc. Návštěvníci tak mohou vidět běžně nepřístupné prostory ještě před rekonstrukcí a seznámit se blíže s historií objektu i plány do budoucna. Všichni jste srdečně zváni!

 

Komentované prohlídky začínají vždy v 18.30, 19.30, 20.30, 21.30 a 22.30, rezervace nutná!

Rezervace od 4. 6. na www.ostravskamuzejninoc.cz.

 

Kontakt:

frantisek.svabenicky@nzm.cz, tel. č. 778 111 517, Odboje 1941/1, Ostrava.

 

Pořadateli Ostravské muzejní noci jsou Ostravské muzeum a Galerie výtvarného umění v Ostravě.

 

> více informací o projektu ostravské pobočky Národního zemědělského muzea