Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Ostravské muzeum v sobotu oslaví své 1. narozeniny na akci Restaurant day

Ostravské muzeum v sobotu oslaví své 1. narozeniny na akci Restaurant day

Ostravské muzeum potravin a zemědělských strojů slaví v sobotu 18. září přesně jeden rok! Přijďte to oslavit s námi na Restaurant day!

V 10 hodin zahajujeme a ochutnáváme, v 11:45 oslavíme naše první narozeniny a hned ve 12 to rozjedeme na koncertu Kaczi. Ve 13:30 se těšte na školu čepování Radegast. Navíc po celou dobu akce si můžete koupit regionální potraviny přímo před budovou muzea.

Chtěli jste si někdy otevřít restauraci nebo vás jen zajímalo, jaké to asi je? Tenhle den je pak skvělou příležitostí. Na jednoduchý princip festivalu pop-up restaurací přišla skupinka milovníků jídla ve Finsku. Dnes to vypadá tak, že se během 24 hodin otevře na tisíce dočasných restaurací, stánků, domovů od New Yorku přes Ostravu až po Tokio. Restaurant Day je celosvětový karneval jídla, v rámci kterého si může každý na jeden den otevřít vlastní restauraci, kavárnu nebo bar. Stát se tak může kdekoliv – na ulici, v parku či zahradě, v kanceláři nebo třeba v Národním zemědělském muzeu v Ostravě. Tak přijďte!