Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Otevřeno od 11. května!

Otevřeno od 11. května!

V pondělí 11. května pro vás v Národním zemědělském muzeu na Kačině otevíráme expozici Hospodářské zázemí zámku a výstavní patro. Od 25. května budou zpřístupněny i zámecké okruhy s průvodcem. Všechny návštěvníky prosíme o dodržování aktuálně platných nařízení a obecných zásad vstupu do areálu Národního zemědělského muzea.

Sezona letos i na Kačině začíná později, ale o své oblíbené prohlídky zámku určitě nepřijdete. Čekají vás nejen nové výstavy, ale také obměněné expozice a zámecké prohlídky, mj. průvodcované prohlídky parku nebo speciální prohlídky pro seniory.

Hospodářské zázemí zámku a výstava Epifyty – rostliny vzdušných zahrad

Od pondělí 11. května můžete navštívit 1. okruh, na němž se seznámíte s expozicí v hospodářském zázemí a prohlédnete si výstavy Epifyty – rostliny vzdušných zahrad, Obraz zemědělství v socialistickém realismu... Na podzim pak bude v rámci tohoto okruhu přístupná i nová expozice Příběh dřeva.

Letos nově prohlídky parku s průvodcem nebo speciální prohlídky pro seniory

Zámecké prohlídky startují 25. května a zavedou vás do empírových komnat, Chotkovské knihovny, zámeckého divadla a kaple. Zámeckým parkem můžete projít v rámci nově připravené komentované prohlídky a dovědět se zajímavosti, které nikde jinde nenajdete.

Speciálně pro skupiny seniorů jsme letos připravili zkrácenou prohlídku reprezentativních zámeckých komnat a Chotkovské knihovny. Nevšední zážitek vám umožní prohlídka běžně nepřístupných prostor zámecké půdy a lázně. Prostory nejsou restaurované, nicméně svébytným způsobem odhalí skrytá tajemství zámku Kačina.

> zámecké prohlídky a expozice

Vyfoťte se v dobovém kostýmu

Další novinkou letošní sezóny bude půjčovna dobových kostýmů. K zapůjčení budou dámské šaty, pánské obleky a také dětské kostýmy. Máte se na co těšit!

Akce 2020

Pandemie nejen odsunula začátek sezony na Kačině, ale byli jsme nuceni také zrušit řadu akcí. Vzhledem k tomu, že lze jen obtížně předvídat další vývoj situace, sledujte prosím náš kalendář akcí, který průběžně aktualizujeme a kde zjistíte, které akce pro vás chystáme. 

Pokud to bude možné, ožije zámek v létě divadlem ve dne a někdy i v noci. Na zámku budou probíhat nejen pravidelná divadelní představení pro děti, ale na své si přijdou také dospělí, čeká nás např. divadelní představení Kytice, Strašidlo Cantervillské, Hrdý Budžes a další. Vše se dovíte v kalendáři akcí.

Zámek Kačina se otevře také v zimním období, a to (nejen) v neděli 6. 12., kdy na zámku oslavíme Advent. Vánoční prohlídky připravujeme na 12. a 13. prosince a o svátcích pak na Štěpána v sobotu 26. prosince a v neděli 27. prosince.

 

> otevírací doba

> ceník vstupného a služeb

> kalendář akcí na Kačině