Národní zemědělské muzeum

Ovečky byly spatřeny na Letné a na Kačině!

Ovečky byly spatřeny na Letné a na Kačině!

Zachraňujete s dětmi ovečky, které se ztratily z Déčka? Pak pro vás máme tip. Vlastně hned dva!

Ošetřovatel zvířat na selském dvorku našeho muzea na pražské Letné se dušuje, že na vlastní oči jednu velmi barevnou ovečku viděl. "Na hlavě měla klobouk a její zbarvení bylo velmi neobvyklé. Nejen že jsem takovou ovci doposud neviděl zde na selském dvorku, ale nenašel jsem ji ani v žádné encyklopedii. Nicméně k ostatním zvířatům se chová vlídně a v muzeu podle všeho dobře prospívá," doplňuje pan ošetřovatel.

Návštěvnice jedné z podvečerních prohlídek na Kačině prý rovněž spatřila ovci pobíhat v zámeckém parku. "Večerní prohlídky doprovází takové malé divadelní vystoupení, tak jsem si nejprve myslela, že je ovce součástí hry, že je to jen kostým. Nakonec mi však došlo, že indiánská čelenka nemá s empírovým zámkem opravdu nic společného," podivuje se návštěvnice nad neobvyklým úkazem.

Duhové ovečky však na Letnou ani na Kačinu nespadly z nebe, jen se sem zatoulaly z Déčka. Pomozte ovečky dopravit zpátky do České televize. Vydejte se o prázdninách s dětmi na tři místa, kde byly ovečky spatřeny. Stáhněte si aplikaci nebo se zaregistrujte na webu a pošlete kódy, které získáte i u nás na Letné a na zámku Kačina.

Nejenže pomůžete dobré věci, ale můžete i vyhrát stavebnici LEGO, plyšovou ovečku nebo ovčí kvarteto.

Mapu výletů, speciální mobilní aplikaci a všechny potřebné informace najdete na www.sezenteovecky.cz.