Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Po dvouleté pauze letos konečně vyjede Pradědečkův traktor

Po dvouleté pauze letos konečně vyjede Pradědečkův traktor

A je to tady! Po dvouleté covidové pauze se opět vrací Pradědečkův traktor! Již 17. ročník této tradiční akce se bude konat první červnový víkend, tedy 4. a 5. 6. 2022 v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi od 8 do 17 hodin. Jste srdečně zváni! 

Celý víkend budou na předváděcí ploše v areálu muzea prezentovány vybrané historické zemědělské stroje v chodu. Uvidíte traktory, sklízecí mlátičky a stabilní motory ze sbírek muzea i od soukromých sběratelů. Připraven je také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Těšit se můžete například na traktor Zetor 50 Super z roku 1960, který se pyšní čtyřdobým motorem, výkonem 50/1650, čtyřmi válci a osmi převody. K vidění bude také jedinečný kus Zetor 26 s čtyřdobým motorem a výkonem 20,6. Na své si přijdou i milovníci zahraničních traktorů. Představí se jim například John Deere 5020 z USA, kterému rádi přezdíváme „Velký Johny“. Velký Johny má čtyřtaktní motor, 132 koní pod kapotou a šest válců.

Na předváděcí ploše se proženou i další stroje českých a zahraničních značek, jako jsou Svoboda, Škoda, německý Lanz Bulldog či americký McCormick. Moderní techniku předvede firma John Deere.

Po celou dobu akce budou samozřejmě zpřístupněny muzejní depozitáře traktorů, kombajnů, mlátiček a expozice Dřinu strojům? Dřinu strojům!

Nenechte si ujít ani doprovodný program. Své síly si budete moci poměřit se silákem a strongmanem Jiřím Žaloudkem a adrenalinovou jízdu zažijete s Mirkem Sporťákem Freyem.

Děti si budou moci vyzkoušet svou šikovnost na dřevěných bagrech. Účast na akci potvrdila také mobilní dílna COOL WOOD, kde si děti pod dohledem zkušených lektorů vytvoří dřevěné výrobky, které si pak s sebou odnesou domů. Nebudou chybět ani ručně vyráběné plechové hračky od společnosti Kovap Náchod, s.r.o., které bude možné si nejen prohlédnout a vyzkoušet, ale i zakoupit.

A neochudíme vás ani o tradiční trhy. Kromě občerstvení a výborné kávy od Krmítko s kávou si budete moci koupit různé dárkové předměty například háčkované hračky od Crochet by Jana, dřevěné traktory nebo trička s traktory.

Programem vás provede zkušený moderátor Michal Trnka.

Vstupné: plné 150 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 400 Kč

Mediálním partnerem akce je Region, Český rozhlas.

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Zdeňka Nekuly.

Po dvouleté pauze letos konečně vyjede Pradědečkův traktor

Pradědečkův traktor, 4. a 5. 6. 2022