Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Podívejte se na fotografie z akce Pradědečkův traktor

Podívejte se na fotografie z akce Pradědečkův traktor

Po dvouleté covidové pauze se opět vrátila oblíbená akce Pradědečkův traktor! Již 17. ročník této tradiční akce se uskutečnil první červnový víkend, tedy 4. a 5. 6. 2022 v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi.

Celý víkend byly na předváděcí ploše v areálu muzea prezentovány vybrané historické zemědělské stroje v chodu. Mohli jste vidět traktory, sklízecí mlátičky a stabilní motory ze sbírek muzea i od soukromých sběratelů. Připraven byl také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Obdivovat jste mohli například traktor Zetor 50 Super z roku 1960, který se pyšní čtyřdobým motorem, výkonem 50/1650, čtyřmi válci a osmi převody. K vidění byl také jedinečný kus Zetor 26 s čtyřdobým motorem a výkonem 20,6. Na své si přišli i milovníci zahraničních traktorů. Představil se jim například John Deere 5020 z USA, kterému rádi přezdíváme „Velký Johny“. Velký Johny má čtyřtaktní motor, 132 koní pod kapotou a šest válců.

Na předváděcí ploše se prohnaly i další stroje českých a zahraničních značek, jako jsou Svoboda, Škoda, německý Lanz Bulldog či americký McCormick. Moderní techniku předvedla firma John Deere.

Těšíme se na vás opět za rok!

Fotografie z akce Pradedečkův traktor 2022 si prohlédněte zde.