Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Poznejte unikátní místa severní Moravy a Slezska na Technotrase

Poznejte unikátní místa severní Moravy a Slezska na Technotrase

Národní zemědělské muzeum v Ostravě je součástí projektu Technotrasa, virtuální trasy propojující unikátní místa v Moravskoslezském kraji, na kterých vás čekají výjimečné zážitky připomínající výraznou technickou a řemeslnou vyspělost severní Moravy a Slezska.

Na této stezce technického dědictví najdete třicet pět objektů, které jsou spojeny s tradicí hornictví, hutnictví, železniční dopravy, automobilového průmyslu, ale i hasičskou technikou, pivovarnictvím či vojenskou a zemědělskou historií.

Vyberte si z nabídky zajímavých tipů na výlety a objevujte surovou krásu kraje, jehož přírodní bohatství se místní lidé snažili podmanit si po celá staletí. Nechte si vyprávět autentické příběhy průmyslníků, hutníků, horníků, zemědělců, textilníků, železničářů, kloboučníků, lesníků, mlynářů či vojáků.

S novou kartou Technotrasa Card navíc za každou z placených zážitkových aktivit, které na Technotrase absolvujete, získáte různý počet bodů. Ty pak budete moci vyměnit za hezké odměny – od drobných suvenýrů přes originální trička až po softshellové bundy.

Kartu získáte zdarma na podkladně NZM Ostrava, kde vám v případě potřeby i rádi pomůžeme s její aktivací. Body na kartu vám načtou na všech zastávkách Technotrasy buď čtečkou QR kódů, nebo chytrým telefonem. Na všech místech trasy, tedy i u nás v muzeu, pak můžete body proměnit za vybrané odměny, případně se na jejím vyzvednutí domluvíte na e-mailu technotrasa@mstourism.cz.

Techotrasa