Národní zemědělské muzeum

Přednášky online

Přednášky online

Zde najdete záznamy přednášek z našich akcí. Jsou určené těm, které zajímá vše kolem zemědělství, krajiny a venkova. Připravujeme je ve spolupráci s výzkumnými institucemi a resortními organizacemi Ministerstva zemědělství.

Voda a půda jako společenské dilema

Cyklus 12 přednášek o významu půdy a vody v krajině je určen pro každého, kdo se zajímá o zemědělství, venkov a krajinu. Společně se zemědělskými odborníky a zemědělci nahlédněte do problematiky zachování křehké rovnováhy mezi zemědělskou produkcí a zdravou krajinou.

> podívejte se na přednášky na YouTube

 
Pěstujme a jezme zdravě

Osm přednášek o tom, jak si doma připravit repelent z bylinek, jak se vyznat v pesticidech, kdo je škůdce a kdo užitečný v našich zahrádkách a mnoho dalšího. O významu bylin v našem jídelníčku, o botanických pesticidech i o moderních přístupech v ochraně rostlin nejen na zahrádkách přednáší vědci z Výzkumného ústavu rostlinné výroby.

podívejte se na přednášky na YouTube

 
Přednášky z Bylinkového dne

Záznamy přednášek z Bylinkových dnů, které každoročně pořádáme v Národním zemědělském muzeu v Praze. Dozvíte se v nich, jak přivábit do zahrad čmeláky, vyrobit si přírodní pesticid či co svědčí bylinkám pěstovaným v nádobách. Povídání o výrobě domácí kosmetiky nebo o tom, že chcete-li mít čerstvé bylinky přímo od svého sedláka, stačí se zapojit do Komunitou podporovaného zemědělství. A spoustu dalšího.

> podívejte se na přednášky na YouTube: Bylinkový den 2019Bylinkový den 2018