Příběh zemědělství – Praha

Přijďte na novou výstavu o ekologickém zemědělství, které není snadné, ale je logické

Přijďte na novou výstavu o ekologickém zemědělství, které není snadné, ale je logické

Už od 2. září si na střeše Národního zemědělského muzea v Praze budete moci prohlédnout novou výstavu s názvem "Ekologické zemědělství. Zodpovědná volba." Dozvíte se o historii, zakladatelích i rozvoji ekozemědělského hnutí ve světě i u nás, o jeho základních principech, odlišnostech od běžného konvenčního zemědělství i výhodách a nevýhodách, které představuje produkce biopotravin pro zemědělce i spotřebitele.

Změna klimatu, snižování biodiverzity i vyčerpávání neobnovitelných přírodních zdrojů představují pro zemědělce aktuální výzvy. Odpovědí na řadu z nich nabízí právě systém ekologického zemědělství. 
Dokáže ekologické zemědělství skutečně oživit krajinu, chránit přírodní zdroje či produkovat potraviny bez chemických reziduí? Je pouze návratem ke starým metodám hospodaření nebo představuje moderní alternativu ke stávajícím zemědělským systémům?  

Výstavu připravilo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českou technologickou platformou pro ekologické zemědělství a na střeše Národního zemědělského muzea v Praze je ke zhlédnutí od 2.9. 2021 do 2.1. 2022.

Fotoalbum