Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Příroda v ilustracích Barbory Janů

Příroda v ilustracích Barbory Janů

Až do 31. října 2019  si můžete v Národním zemědělském muzeu Ohrada prohlédnout mimo jiné další výstavu z cyklu Příroda v ilustraci. Letošní ročník je věnován autorce Barboře Janů.

Ilustrovaná příroda na Ohradě již šestnáctým rokem

Výstavní cyklus Příroda v ilustraci probíhá na loveckém zámku Ohrada již od roku 2004. Jeho cílem je formou samostatných výstav postupně představovat přední české ilustrátory knih o přírodě. Návštěvníci se tak blíže seznámí s autory, jež dosud znali jen z reprodukcí jejich výtvarných děl. Do cyklu jsou zařazováni autoři zabývající se vědeckou ilustrací i ilustrátoři populárně naučných knih a beletrie s tematikou přírody. 

Barbora Janů, autorka vědeckých a naučných ilustrací

Letošní, již 11. ročník cyklu, je věnován příslušnici mladší generace – Barboře Janů. Tato výtvarnice se věnuje vědecké a naučné ilustraci, maluje zvířata, rostliny a houby. Zabývá se studiem zvířecí anatomie, zkoumá detailně barevnost rostlin a přesně vykresluje ojedinělé tvary hub. Používá především techniku akvarelu. Ilustrovala například atlas Léčivé a zrádné síly hub vydaný roku 2014 v Praze.

Výstava se koná od 15. srpna do 31. října 2019 v loveckém zámku Ohrada v Hluboké nad Vltavou.

Barbora Janů, Příroda v ilustraci, Národní zemědělské muzeum Ohrada