Muzeum českého venkova – zámek Kačina

První říjnová sobota bude na Kačině patřit koním

První říjnová sobota bude na Kačině patřit koním

Skokovou čtverylku, ukázky voltiže a parkuru, jízdní policii či práci koní v tahu a další zajímavý program přinesou letošní Jezdecké slavnosti v Národním zemědělském muzeu na zámku Kačina. V sobotu 5. října od 10 do 17 hodin na návštěvníky čekají také taneční a divadelní vystoupení, výstavy a výtvarné dílny. Nebudou chybět ani projížďky na koních pro děti i dospělé.

Koně na Kačinu patří

Jezdecké slavnosti na zámku Kačina jsou oblíbenou akcí věnovanou ušlechtilé kráse koní a tradiční podzimní Hubertově jízdě. V nabitém sobotním programu si na své přijdou dospělí, děti, jezdci, milovníci historie i obdivovatelé empírové architektury. Koně na Kačinu historicky patří, byli součástí životního stylu šlechty, tedy i Chotků. Svědčí o tom i unikátně řešená podzemní konírna, která je vestavěná přímo do jedné z kolonád zámecké budovy.

Starokladrubáci, brabantští koně i divadélka pro děti

Během dne se na Jezdeckých slavnostech představí nejrůznější plemena koní, zejména koní starokladrubských, Kinských či brabantských. K vidění budou ukázky práce v zápřahu a tahu i přehlídky jezdeckého umění – voltižní a parkurové jízdy. Hubertova jízda zámeckým parkem bude připomínkou parforsních honů, které ukončovaly jezdeckou sezónu. V průběhu celého dne na návštěvníky čekají také taneční vystoupení (soubor irských tanců Gall-Tír), divadla (divadlo Úsměv, divadelní spolek Oříšek 3. ZŠ Kolín) a výstavy (výstava historických traktorů, veteránů, obrazy koní, ...), kolotoč či tvořivé dílny pro děti.

> kompletní program akce

 

Přihlášky jezdců na Hubertovu jízdu zasílejte e-mailem na adresu pavla.neumanova@nzm.cz nebo na tel.: 770 112 372.

Vstupné

  • dospělí 100 Kč
  • děti, studenti, senioři 50 Kč
  • rodinné vstupné (2 dospělí + 2-3 děti do 15 let) 250 Kč
  • ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma

Prohlídky zámku v ceně vstupného na slavnosti.

Jezdecké slavnosti na Kačině 2018