Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Radegastovna festivalu Colours of Ostrava opět u nás v muzeu

Radegastovna festivalu Colours of Ostrava opět u nás v muzeu

Zveme návštěvníky Colours of Ostrava, aby si přišli vychutnat správně hořké pivo v nejvyšší kvalitě do Radegastovny, v níž se ve dnech 19.–22. července 2023 promění skladová hala našeho Národního zemědělského muzea. RADEGAST PUB nabídne pivo čepované do skla a školu čepování pod vedením mistrů výčepních. Na kaskádách s výhledem přímo na stage se bude čepovat výčepní speciál Radegast Ratar.

Po celou dobu festivalu můžete zhlédnout výstavu Zemědělství 4.0. Na výstavě si v části dějin robotiky můžete prohlédnout robotické rameno, které bylo v 80. letech 20. století nasazeno pro výrobu pluhových ostří. Z modernějších technologií pak uvidíte robotický dojicí stroj, autonomního zahradního robota, vertikální farmu, 3D tiskárnu pro tisk čokolády, ale také fotobioreaktory a exponáty k problematice plastů nebo geneticky modifikovaných plodin.

Národní zemědělské muzeum nabízí expozici zemědělské techniky v hale veronikárna, výstavu Republika zemědělcům a stálou expozici ve 3. NP – Depozitář potravin a Galerii českých potravin.

Během festivalu Colours of Ostrava bude naše muzeum pro návštěvníky festivalu otevřeno každý den od 10:00 do 18:00 hodin, a to za zlevněné vstupné: děti do 18 let zdarma, dospělí 100 Kč, studenti nad 18 let a senioři 50 Kč.

 Během konání festivalu nebude možné navštívit naše muzeum bez festivalové vstupenky. Děkujeme za pochopení.

Přijďte do muzea i na správně hořké pivo v nejvyšší kvalitě!