Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Rybářský den na zámku Ohrada v sobotu 28. října

Rybářský den na zámku Ohrada v sobotu 28. října

V sobotu 28. října 2023 vás zveme na Rybářský den k nám do muzea na zámek Ohrada. Výlov nedalekého rybníka Bezdrev, druhého největšího rybníka u nás, a rybářské slavnosti na jeho hrázi spojte s Rybářským dnem na Ohradě a s návštěvou expozic v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství.

rybářem a kurátorem podsbírky rybářství Alešem Škrabánkem si budeme povídat o výlovech rybníků. Zajímavostí budou ukázky nepůvodních a invazivních druhů ryb. Těšte se i na rybářský kvíz a vyzkoušet si budete moci své rybářské dovednosti i prakticky. Už jste někdy házeli vrhací síť nebo se strefovali rybářskou kapkou na cíl?

Doporučujeme se zúčastnit také komentované prohlídky expozice Rybářství, a to buď od 11 nebo od 14 hodin. Expozice zachycuje vývoj rybářství na našem území od pravěku do současnosti.

Zároveň připomínáme, že tímto víkendem v našem muzeu uzavíráme letošní sezónu. Kromě rybářského dne máte poslední možnost zhlédnout naše aktuální výstavy „České myslivosti zdar a škůdcům zmar“, „Historie palných a chladných zbraní“, výstavu ilustrátora přírody Antonína Pospíšila „Příroda v Ilustraci“ či výstavu "Snímky lidí a věcí", která je věnována šumavským lesníkům a Karlu Klostermannovi.

Těšíme se na vás a jak říkají rybáři: Petrův zdar!

Rybářský den na zámku Ohrada v sobotu 28. října 2023