Národní zemědělské muzeum

Soutěž Staň se muzeologem!

Soutěž Staň se muzeologem!

Že je naše muzeum pořád zavřené? I tak můžete nahlédnout pod jeho pokličku a zkusit si něco z naší práce! Přinášíme vám tvůrčí soutěž pro malé i velké nadšené návštěvníky, kde se i vy sami můžete na chvíli proměnit v muzeology.  

Pravidla soutěže:

Představte si, že byste z vašeho domova měli k nám do muzea přinést nějaký starý předmět, který má souvislost se zemědělstvím nebo tématy, která prezentujeme u nás v muzeu (např. rybářství, myslivost, gastronomie, voda v krajině, apod.). Jaký předmět bychom u nás z vašeho domova měli vystavit a proč? Byl by to třeba rybářský prut po pradědečkovi? Dědečkova myslivecká trofej? Prababiččin vlastnoručně háčkovaný ubrus či sváteční talíř, který se ve vaší rodině předává po generace? Nebo jste našli na procházce nějaký krásný přírodní poklad, na který jste pyšní?

Zkuste najít jeden předmět, který by podle vás neměl uniknout pozornosti dalších návštěvníků, hezky jej naaranžujte, vyfoťte a pošlete nám jeho fotku! A nezapomeňte nám k fotce napsat, o jaký předmět se jedná a proč si myslíte, že by se měl v muzeu vystavit. Znáte například historii vašeho vybraného předmětu? Váže se k němu nějaký rodinný příběh? Nebo má pro vás z nějakého důvodu osobní citovou hodnotu? Napište vše, co by se podle vás měli návštěvníci dozvědět. Fotky předmětů a vaše texty (které mohou být také vyfocené) posílejte na lektor@nzm.cz. Každý týden z vámi zaslaných materiálů vybere porota naší soutěže tři vítěze, kteří vyhrají volnou rodinnou vstupenku k nám do muzea.

> podrobná pravidla soutěže (pdf)

Soutěž je určena pro všechny muzejní nadšence, od těch nejmenších až po pamětníky! 

Pro inspiraci...