Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

Srdečně Vás zveme na první ročník festivalu Ostravské dny folkloru!

Srdečně Vás zveme na první ročník festivalu Ostravské dny folkloru!

Byla by škoda, kdyby tradice upadly v zapomnění. Proto chceme prostřednictvím různorodého programu ukázat, že dědictví našich předků může spojovat generace. Zveme vás na festival Ostravské dny folkloru, který bude probíhat od 8. do 12. 11. 2023 po celé Ostravě. Těšit se můžete na řadu hudebních představení, workshopů, ale také třeba na tematickou výstavu. Zahájení, výstava i jedna z festivalových přednášek se odehrají právě v Národním zemělském muzeu Ostrava.

Přijďte se sami přesvědčit, že folklor spojuje.

Středa 8. 11. 2023 v 16:30, NZM Ostrava

Přehlídka dětských folklorních souborů: Od nejmenších

Oficiálního zahájení prvního ročníku festivalu Ostravské dny folkloru se ujmou dětské folklorní soubory z Ostravy a okolí. Tuhle denní dávku roztomilosti si nemůžete nechat ujít! Těšit se můžete na odpoledne plné tance a dětí v krojích.

Středa 8. 11. 2023 v 18:00, NZM Ostrava

Vernisáž výstavy Folklor je LAJF

Stejně jako oficiální zahájení festivalu proběhne první den i vernisáž výstavy Folklor je lajf, která je doprovodnou akcí festivalu Ostravské dny folkloru. Připraveny jsou pro vás malby, grafiky, ale třeba také modrotiskové oděvy mladých designerů. V 18 hodin proběhne úvodní slovo. Přijďte si užít pěkný večer plný umění a vína.

Pátek 10. 11. 2023 v 17:00, NZM Ostrava

Přednáška K některým aspektům materiální kultury na Česko-slovenském pohraničí

Bc. Nikola Pavlíková

Zveme vás na druhou přednášku, která se odehraje v rámci festivalu Ostravské dny folkloru. Přijďte si poslechnout Nikolu Pavlíkovou, která se představí s tématem velmi zajímavým – o kultuře na česko-slovenském pohraničí.

Více informací na https://folklorova.cz/ a www.facebook.com/folklorova.

Festival Ostravské dny folkloru