Národní zemědělské muzeum

Unikátní zemědělská technika i zámková hra – navštivte nás na Zemi živitelce v Českých Budějovicích

Unikátní zemědělská technika i zámková hra – navštivte nás na Zemi živitelce v Českých Budějovicích

47. ročník Země živitelky v Českých Budějovicích začíná ve čtvrtek 26. srpna 2021 a Národní zemědělské muzeum již tradičně obohatí tento agrosalon ukázkou vzácných historických strojů ze své sbírky. Pro dětské návštěvníky jsme navíc připravili několik aktivit, které nabízejí zábavu i poučení. Na veletrhu nás můžete navštívit každý den od čtvrtka 26. srpna do úterý 31. srpna.

Na chvíli se přenést do středověku a stát se zakladateli vesnice můžete v našem pavilonu C1. Budou pro vás připraveny jednoduché vystřihovánky jednotlivých staveb, které byste mohli najít na venkově ve vrcholném středověku. Budeme rádi, když nám některý ze svých výtvorů zanecháte a pomůžete nám vybudovat muzejní vesnici, nebo si můžete doma poskládat svoji vlastní vísku.

Pro vyznavače nejrůznějších outdoorových her jsme v areálu výstaviště zprovoznili „zámkovou hru“. Stačí aktivovat čtečku QR kódů ve vašem chytrém telefonu a vydat se na trasu, kde na vás budou čekat úkoly na několika zastaveních. A na konci samozřejmě odměna.

Na své si přijdou i obdivovatelé historické zemědělské techniky. V pavilonu Z bude k vidění část muzejní kolekce traktorů Zetor, která je součástí ucelené sbírky Národního zemědělského muzea, prezentované v čáslavské pobočce. Jde o jednu z nejvýznamnějších sbírek traktorů, ve které mimo prvních vyrobených typů traktorů Zetor naleznete různé modifikace, pásové a polopásové typy. Mezi nejvzácnější exponáty patří Zetor 26, který byl zkonstruován koncem padesátých let. Jako nástupce velice rozšířeného Zetoru 25 se ovšem pro řadu nedostatků do sériové výroby nedostal. Byla vyrobena pouze omezená zkušební série, díky níž je vystavený exponát velice vzácný.   

Podívejte se na nové video, kde vám jednotlivé exponáty, které budou k vidění právě na agrosalonu Země živitelka, představujeme. A pak už prostě jen přijďte. Těšíme se na vás.

 

Fotoalbum