Příběh zemědělství – Praha

Užijte si myslivecké tradice v muzeu

Užijte si myslivecké tradice v muzeu

V sobotu 20. října od 10 do 17 hodin čeká návštěvníky pražského Národního zemědělského muzea atraktivní program s loveckými psy, sokolnictvím, zvěřinovými specialitami i ukázkami řemesel souvisejících s myslivostí.

Dravci, psi i prodejní stánky

Nejen nimrody a příznivce myslivosti, ale i širokou veřejnost zveme na Myslivecké slavnosti. Oblíbená akce se koná zejména na dvoře muzea. Letos opět představí plemena loveckých psů, ukázky řezby ze dřeva a paroží či broušení loveckých nožů, zvěřinové speciality, trubače a způsoby vábení lovné zvěře. Nebudou chybět prodejní stánky plné mysliveckých a loveckých potřeb a publikací s mysliveckou tematikou. Před hlavním vstupem do budovy muzea návštěvníky čekají ukázky práce s dravci. Připravujeme také podzimní kuchařský workshop pro děti v gastrostudiu.

Program pro školy

Již od úterý 16. října bude probíhat program pro školní kolektivy, věnovaný lesní pedagogice. Žáci základních škol se tu dozví mnoho nového o myslivosti, o lesní zvěři nebo třeba o tom, jak se chovat v lese. Účast školních skupin je třeba si rezervovat.

 

Akci finančně podpořily Lesy České republiky.

U příležitosti oslav 100. výročí založení Národního zemědělského muzea je vstup do muzea do 28. října zdarma.