Příběh zemědělství – Praha

Vstup zdarma i program pro ukrajinské uprchlíky

Vstup zdarma i program pro ukrajinské uprchlíky

Naše muzeum navštěvují především rodiny a vzhledem k tomu, že z Ukrajiny k nám nyní přijíždějí zejména maminky s dětmi, rádi bychom jim alespoň trochu zpříjemnili dny v jejich nelehké životní situaci. Zpřístupnili jsme jim proto naše muzeum zdarma, přeložili do ukrajinštiny stručné popisky našich expozic a připravili i několik aktivit v jejich jazyce, aby se u nás cítili co nejlépe. Pokud můžete, řekněte o této možnosti ukrajinským uprchlíkům, se kterými se setkáte.

Pro ukrajinské návštěvníky jsme vytvořili i webovou stránku s aktualitami z našeho muzea.

Muzeum připravilo letáky, které o této možnosti Ukrajince informují v jejich jazyce. Tyto letáky jsou volně ke stažení na našem webu a pokud můžete, rozešlete je např. na základní školu, o které víte, že ji nyní navštěvují ukrajinské děti.

Ve spolupráci s městskou částí Praha 7 bude v muzeu působit také dětská skupina pro předškoláky.

Od dubna budou vstup zdarma nabízet i ostatní pobočky muzea v regionech. Vstup zdarma je pro všechny po předložení pasu.

Ukrajinský program v NZM vzniká díky spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou, jejíž ukrajinští studenti pomáhají s překlady textů. Materiály v ukrajinském jazyce pro muzeum zdarma vytiskla tiskárna Tygr u Stromovky.

Plakát pozvánka do muzea pro ukrajinské uprchlíky