Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Vstupte do světa tajemných nočních tvorů 27. května na NočníKačině

Vstupte do světa tajemných nočních tvorů 27. května na NočníKačině

Hra světel a stínů na Kačině ukáže zámek ve zcela jiném světle. Zahalte se společně s námi do tajemna a užijte si netradiční atmosféru. Sobotní program NočníKačiny je připraven pro jedince i pro rodiny s dětmi. Výjimečnou večerní atmosféru umocní již tradičně videomapping. Novinkou v programu jsou živí netopýři v zámecké kapli a stezka za hledáním kačinských strašidel. 

Vstupte do světa tajemných nočních tvorů na nevšední audiovizuální show na zámku Kačina, kde se netopýři stanou hlavními hrdiny!

NočníKačina

SOBOTA 27. 5. 2023 19–23 hodin

>>> Vstupné lze zakoupit on-line <<<

Program:

19:00, 20:30, 22:00 Oživené prohlídky s duchem Rudym – zámecké interiéry

19:00 - 23:00 Ukázka živých netopýrů a povídání o nich v zámecké kapli

19:00 - 23:00 Komentované prohlídky zámeckého skleníku na téma noční život

v džungli

19:00 - 22:00 Za hledáním kačinských strašidel

19:00 - 22:00 Netopýří stezka pro děti

20:00 - 21:00 Divadelní představení „K vašim službám“ v zámeckém divadle (PoŠum)

20:00 - 24:00 Audiovizuální projekce

Netopýří noc

Hlavním bodem kačinského sobotního programu bude audiovizuální projekce na zámeckou fasádu. Audiovizuální show na zámku Kačina bude stejně jako minulý rok rozdělena do třech segmentů, zpracovaných třemi výtvarníky a tedy i třemi různými rukopisy. František Pecháček, Štěpán Kovář a Klára Míčková budou vytvářet video obsah, který budou následně živě upravovat. Každý z výtvarníků bude pracovat se svou specifickou metodou tvorby. Zásadní změnou bude živá produkce hudby v podání třech autorů–GlitchGoose, Surrealita a Makropulos-zaměřujících se na tvorbu experimentální elektronické hudby. Přechody mezi jednotlivými narativními bloky budou tedy čistě živá představení, oslavující nejen ojedinělou klasicistní architekturu zámku Kačina, ale také velmi specifický živočišný druh, a to netopýry.  

Netopýři v kapli

Už od 19 hodin mohou rodiče s dětmi navštívit zámeckou kapli, kde pro ně bude připraven program o netopýrech, kteří kačinský park obývají. Živé netopýry a povídání o nich nám představí ZO ČSOP Nyctalus, tedy sdružení dobrovolníků, kteří se zabývají ochranou netopýrů, zejména pak péčí o nalezené netopýry na území Prahy a chovem hendikepovaných netopýrů za účelem širšího vzdělávání veřejnosti. Součástí programu bude také netopýří stezka pro rodiče s dětmi.

Stezka za hledáním kačinských strašidel

Pro rodiče s dětmi bude připravena také „stezka za hledáním kačinských strašidel“ v zámeckém parku. Překvapení najdou u zámecké bylinkové zahrádky, kde na ně bude čekat nejen kačinský zahradník.

Zámecká oranžerie

Zámecká oranžerie představí skvosty nočního zámeckého skleníku, obohaceného o krásný žabí koncert. Zámecká oražerie zahalená do tajuplné tmy jistě překvapí nejednoho návštěvníka. 

Prohlídky interiérů

Současně budou probíhat klasické prohlídky zámeckých interiérů, jež budou obohaceny o oživené prohlídky s duchem Rudym. Návštěvníci zažijí večerní zámeckou atmosféru.

Divadení představení PoŠum

V zámeckém divadle od 20:00 proběhne divadelní představení K vašim službám – konverzační komedie o tom, co vše mohou způsobit i nezpůsobit podmínky v závěti a co na to dědicové-v podání pardubických ochotníků PoŠum. 

Děti v netopýřích kostýmech mají vstupné zdarma.

Akce probíhá v rámci oslav 200. výročí zahájení pobytu hraběcího rodu Chotků na Kačině.