Příběh zemědělství – Praha

Výstava Agrikultura lásky zasáhne do všech expozic v muzeu

Výstava Agrikultura lásky zasáhne do všech expozic v muzeu

Chystáme pro vás výstavu s poetickým názvem Agrikultura lásky. Výstavu o propojení člověka s přírodou, krajinou a půdou. Výstava představí široké spektrum uměleckých děl a na nich neobyčejnou symbiózu mezi lidskou tvořivostí a přírodou. Přijďte se inspirovat, relaxovat a užít si příjemnou kulturní chvilku. Už teď se na vás těšíme.
Výstava bude k vidění od 2. května do 2. července 2023 v prostorách Národního zemědělského muzea Praha.
V rámci programu proběhne spousta zajímavých doprovodných akcí. 

Výstava Agrikultura lásky: Příroda a zemědělství z perspektivy současného vizuálního umění má charakter intervencí do stálých expozic Národního zemědělského muzea v Praze. Jejím cílem je obohatit muzeem prezentovaná témata o poetický element uměleckého vyjádření a p¨**oznání založeného na jiných než exaktních a měřitelných hodnotách. 

Jak napovídá samotný název výstavy, půjde zejména o vztahy a emoce, které jako lidé zaujímáme k přírodě, krajině, půdě a dalším živým organismům i procesům, které umožňují život na Zemi. Tyto vazby sice v souvislosti se zemědělskou činností nemáme ve zvyku akcentovat, jsou však klíčové pro celistvější chápání naší vlastní lidské činnosti i pro pohled do budoucnosti. Jako celek výstava poukazuje na neodmyslitelné propojení člověka a přírody a vyzdvihuje obohacující zkušenosti, které kultivace vztahu s naším přírodním okolím přináší.
Výstavu připravily kurátorky Veronika Čechová a Tereza Jindrová, které společně vedou nezávislou galerii Entrance v Praze. Ve své činnosti se dlouhodobě soustředí na problematiky ekologické udržitelnosti a pro výstavu v NZM vybraly především umělkyně a umělce mladé a nastupující generace, s nimiž spolupracují opakovaně. K vidění bude široké spektrum uměleckých médií a přístupů – od malby, přes objektové instalace, po videa a performance.

Více o výstavě a celém projektu najdete na webu namysli.com.

Výstava Agrikultura lásky