Příběh zemědělství – Praha

Výstava Lékaři rostlin k vidění už jen do neděle 29. května

Výstava Lékaři rostlin k vidění už jen do neděle 29. května

Pacientem lékaře je člověk, pacientem veterináře je zvíře, pacientem rostlinolékaře je rostlina. O tom, čím vším se rostlinolékaři ve své praxi zabývají, vypráví výstava Lékaři rostlin. Tu můžete v hlavní výstavní budově Národního zemědělského muzea v Praze zhlédnout už jen do neděle 29. května 2022. Tak ji nezmeškejte!

Výstava vás seznámí s ochranou kulturních rostlin a rostlinolékaři jako odborníky v této oblasti. Představí vám nejvýznamnější škůdce, choroby a plevele našich polí, luk nebo sadů. Ukáže, jak se za poslední dvě století proměnily postupy v ochraně rostlin: od čistě mechanických postupů ke stále složitějším a účinnějším chemickým látkám, které v posledních desetiletích doplňují nové šetrnější postupy integrované ochrany. Budete možná překvapeni, kam až sahá práce rostlinolékařů a jak moc jsou na nich závislé naše životy.

Podívejte se na videopozvánku k výstavě.

K výstavě vznikl ve spolupráci s Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským i doprovodný program pro střední školy. Poslední přednáška na téma Pesticidy – dobrý sluha, ale zlý pán se uskutečnila 6. dubna 2022.

Výstava na téma „Rostlinolékař“ v takovém rozsahu v Česku ještě nikdy nebyla, do její přípravy se zapojilo i mnoho vědeckých institucí a ústavů. Prohlédnout si ji můžete už jen do 29. května 2022.

Více informací o výstavě najdete zde.

 

Partnery výstavy jsou Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský a Výzkumný ústav rostlinné výroby, v. v. i. 

Poděkování patří Česká společnost rostlinolékařská, z. s.Česká akademie zemědělských věd a Česká asociace ochrany rostlin.

Hlavním mediálním partnerem výstavy je Český rozhlas.

Fotoalbum