Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Vyzkoušejte si práci lesníků na Lesnickém dni na zámku Ohrada

Vyzkoušejte si práci lesníků na Lesnickém dni na zámku Ohrada

K podzimu na zámku Ohrada patří oblíbené oborové dny plné poučení a zábavy. V sobotu 7. října od 10 hodin vás zveme na Lesnický den věnovaný tradicím i současnosti lesnictví. Čekají vás ukázky sokolnictví, harvestorový trenažér, výstava historických motorových pil, poznávací stezka o lese, tvořivá dílna i občerstvení.

Akce se koná v předzámčí a vstup je zdarma.

Zajímavou novinkou Lesnického dne je harvestorový trenažér, který na Ohradu přiveze Lesnická škola v Písku. Na něm si může každý vyzkoušet, jaké zručnosti je potřeba k pokácení, krácení a odvětvení kmene v lesním porostu. Další novinkou je hravá poznávací stezka o lese spojená s tvořivou dílnou. Program o lesní zvěři přiveze Cech svatého Huberta a návštěvníci se mohou těšit také na ukázky sokolnické práce zaměřené na prospěšnost sov v lesích.

Součástí akce je výstava historických typů motorových pil i komentované ukázky práce s motorovou pilou. Návštěvníci mohou přinést svoji pilu, aby se od profesionálů dozvěděli, jak ji seřídit či nabrousit řetěz. Od 13 hodin bude probíhat dřevorubecká soutěž profesionálních dřevorubců O putovní cenu NZM Ohrada. 

Nebude chybět zábava a poučení metodami lesní pedagogiky či prodejní stánek s ručně šitými koženými výrobky pro dřevorubce. Po celý den bude zajištěno stylové občerstvení z pivovaru Zevlův mlýn.

Vstup na akci je díky podpoře Lesů České republiky a města Hluboká nad Vltavou zdarma. Vstupné se platí do vnitřních expozic muzea a na aktuální výstavy dle ceníku.

Lesnický den