Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Zámecké čajování nabídne bylinné čaje, kávu i pečené dobroty

Zámecké čajování nabídne bylinné čaje, kávu i pečené dobroty

U příležitosti rozloučení se s návštěvnickou sezonou je na poslední říjnový víkend připraveno Zámecké čajování. Již druhý ročník Zámeckého čajování se uskuteční v sobotu 26. 10. 2019 od 10 do 17 hodin na zámku Kačina. Návštěvníky čekají receptury z doby, kdy zámek spravoval rod Chotků, ochutnávky čajů z kačinské bylinkové zahrady, zámeckého medu, kávy a dalších dobrot. Návštěvu zámku zpestří kostýmované prohlídky.  V zámeckém parku se pak můžete těšit na Strašidelný pohádkový les.

Kačinský čaj z 23 bylin (10:00–17:00)

Ochutnávka čajů připravených podle receptur z doby, kdy zámek spravoval hraběcí rod Chotků, ze směsí vytvořených zámeckými zahradníky, především z rostlin z kačinské bylinkové zahrady a parku. 

K čaji patří i malé dobové pohoštění, cukrovinky z kdoulové marmelády, tradiční štrůdl a mnohé další. K tomu budeme sladit jediným zámeckým medem v České republice, který včely vyrobily přímo v zámku na výstavě Království včel.

Pražení kávy (10:00–17:00)

Ukázku pražení kávy, ochutnávku a povídání o kávě zajistí pražírna z Liberce. Nordbeans je pražírna výběrové kávy inspirovaná českými horami a severskou kávovou kulturou působící na trhu od roku 2015. Firmu založili bratři Martin a Karel Kozlové. Praží výběrovou kávu a znají příběhy lidí, kteří za ní stojí. Společně s farmáři usilují o to, aby si svou kávu mohli vychutnat v opravdu špičkové kvalitě. 

Kostýmované prohlídky – Kde je Rudolf? (10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00)

Kostýmované prohlídky reprezentačních prostor zámku návštěvníkům oživí zámek speciálními prohlídkami „Kde je Rudolf?“, a tím vás vrátí zpět do časů, kdy Rudolf Chotek ještě zámek obýval. Dobu 18. a počátku 19. století představí soubory historického tance Salome a Tempus Fugit.

Autorské čtení Jitky Novákové (13:00, 15:00)

Jitka Nováková představí svou novou knihu S kloboukem do nebes. Kniha je o naději, o radosti, o setkáních, o skromnosti, ale také o hrdosti. Půjde o vůbec první veřejné představení knihy, která vyšla v červnu, ale další velké představení bude mít až na jaře. Knihu si bude možné na místě zakoupit.

Výstava O čaji, kávě a cukru (10:00–17:00)

Výstava bude k vidění po celý den v zámeckém rondelu, vstup hlavním vchodem.

Strašidelný pohádkový les (12:00–16:00)

Velké dobrodružství si užijí i děti v zámeckém parku. Těšit se můžete na herce v krásných kostýmech, originální hry po celé trase, která bude cca 2 km dlouhá. Na konci cesty vás bude čekat odměna. Pohádkový les zajišťuje veldo.cz.

Vstupné:

Vstupné na pohádkový les: dospělý 70 Kč, děti 70 Kč.

Vstupné na zámecké čajování:

Trasa 1 (zde probíhá čajování) - Dospělý: 100 Kč, děti nad 6 let 70 Kč, děti do 6 let zdarma

Trasa 2 (oživené prohlídky) - 50 Kč dospělý + děti nad 6 let (platí při zakoupení vstupenky na trasu č. 1, jinak dle ceníku návštěvnických okruhů)  

Trasa 3 - 50 Kč dospělý + děti nad 6 let (platí při zakoupení vstupenky na trasu č. 1, jinak dle ceníku návštěvnických okruhů) & 

Trasa 4 - volně při zaplacení vstupného na trasu 1

Zvýhodněné vstupné:

Na Zámecké čajování (trasa č. 1) získáte zvýhodněné vstupné předložením vstupenky ze Strašidelného pohádkového lesa. Dospělý 70 Kč, děti zdarma.

 

> tisková zpráva Zámecké čajování 2019