Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Zažijte léto na Kačině plné pohádek a oživených prohlídek

Zažijte léto na Kačině plné pohádek a oživených prohlídek

Na letošní léto jsme pro vás připravili zajímavý prázdninový program. Zámek i park budou plný příběhů, divadel, muzikálů i nočních a oživených prohlídek. 

Prázdninové pondělky a čtvrtky je pro děti připravena nová pohádka. V pondělí O začarovaném mlýně, ve čtvrtek Na Kačině opět straší. Páteční večery oživí noční prohlídky Poprask na KačiněVíkendy na Kačině budou ve znamení oživených prohlídek i prohlídek s duchem Rudym.

POHÁDKOVÉ PONDĚLKY NA KAČINĚ – O ZAČAROVANÉM MLÝNĚ

Pro naše nejmenší návštěvníky nachystalo divadýlko Mrak pohádku s dobrým koncem. Zlá macecha falešně obviní svoji nevlastní dceru Barušku a za trest ji vyžene z domu do temného lesa, kde stojí začarovaný mlýn. S Baruškou se na cestu vydá krysák Matěj, který se stal jejím jediným kamarádem. Ve mlýně se každou půlnoc objevuje čert, ale také tu žije mladá krásná krysice a ta toho náhodou o začarovaném mlýně ví moc. A koho čert obdaruje šperky a šaty a koho si nakonec odnese do pekla?

Představení probíhají v pondělí 10., 17., 24. a 31. července a 7., 21. a 28. srpna 2023 od 11 hodin.

POHÁDKOVÉ ČTVRTKY NA ZÁMKU – NA KAČINĚ OPĚT STRAŠÍ

Nudíte se? Máte pocit, že se v létě nic neděje? To neplatí pro zámek Kačina. Na Kačině opět straší. Pohádková detektivka, která vás vtáhne do děje. Přijďte na nové pohádkové představení s novými kostýmy a písničkami od divadelní společnosti Kůzle.

Představení probíhají ve čtvrtek 13., 20. a 27. července a 3., 10. a 17. srpna 2023 v 10:00 a v 11:00 hodin.

PÁTEČNÍ NOČNÍ PROHLÍDKY – POPRASK NA KAČINĚ

Hravé obrazy ze života hraběte Jana Rudolfa Chotka. Pojďte s námi navštívit při oživených prohlídkách zámek Kačina a nahlédnout do osudů jeho stavitele, který v druhé polovině 18. století nabíral své životní zkušenosti šlechtické, mladické i státnické.

Noční prohlídky probíhají v pátek 30. června, 14. a 28. července, 18. srpna, 1. a 15. září 2023 v 19:30 a ve 21:30 hodin.

SOBOTNÍ PROHLÍDKY ZÁMKU KAČINA S DUCHEM RUDYM

Rozverné prohlídky zámku s hravým duchem Rudym. Dámy a pánové! Nechte se vy i vaše dítka vtáhnout do historie průvodcem nadmíru povolaným – chotkovským duchem Rudym, který nejenže sleduje osudy Kačiny a jejích obyvatel bezmála dvě století, ale také miluje divadlo a dobrou zábavu.

Prohlídky probíhají v prázdninové soboty 1. a 15. července, 19. srpna, 2. a 16. září 2023 v 10:45, 13:45 a 14:45 hodin.

NEDĚLNÍ OŽIVENÉ PROHLÍDKY ZÁMKU KAČINA

aneb Zdravé tělo, zdravý duch? 

Rok 1884. Hrabě Rudolf Karel Chotek přichází o svého jediného potomka - syna Jana Nepomuka Rudolfa. Zhroutil se mu svět. Na společnost doléhá krize osmdesátých let, je třeba bojovat o zachování rodového majetku. Psychické problémy však boj znesnadňují a rozumná komunikace s Rudolfem je takřka nemožná.

Rok 1894. Klub českých turistů vydává svůj časopis, několik členů cestuje na vzdálený Island. Provozujeme gymnastiku a pěstujeme tenis, vůkol samý bicykl. Po krkonošských svazích sviští na 120 párů lyží.  Česká obec sokolská již řadu let sdružuje cvičence za účelem tělovýchovy. Možnosti k dosažení zdravého těla jsou neomezené.  Zdravý duch je pak odměnou, zdá se.

Ale co, když duch soustavně strádá? Pomůže snad zdravé tělo?

Představení probíhají v neděli 16. a 23. července a 13. a 20. srpna 2023 v 10:00, 12:00 a 14:00.

Během prázdninových dnů můžete také navštívit další letní akce.

V zámeckém parku proběhne čtvrtý ročník Street food festivalu Dobré jídlo světa nebo se můžete dozvědět více o zapomenutém řemeslu během akce Zapomenutá řemesla. Zde se představí šikovní řemeslníci z celé České republiky. Na akci se také setkají přadleny z různých koutů naší domoviny. Oblíbenou srpnovou akci s bohatými nočními zážitky nabídne Kačina nespí nejen v prostorách zámku, ale tentokrát i v hloubi zámeckého parku. Pro děti bude připravena hraná strašidelná stezka zámeckýcm parkem a bohatý kulturní program.

Program je opravdu pestrý, letos zasahuje až do září a my věříme, že si z bohaté nabídky vyberete. Sledujte náš kalendář akcí, kde naleznete další zajímavé akce letošního léta, odkazy na vstupenky i aktuální informace.

Kačina - Letní produkce