Národní zemědělské muzeum

Živá velikonoční dekorace na stůl či za okno

Živá velikonoční dekorace na stůl či za okno

Nevadí, že nemáte zahrádku. Pojďte si před blížícími se Velikonoci vykouzlit kousek jara a ozdobit si třeba váš parapet. Za půl hodiny budete mít jaro v květináči hotové. Stačí květináč, trocha zeminy, narcisky nebo hyacinty a nějaká ta dekorace, na kterou můžete vyrazit třeba do parku. 

 

Co budete potřebovat?

Nádoba – může to být květináč, ale poslouží i starý hrnec, nebo dárková krabička (jen musíte dovnitř dát plastový květináč, aby z něj mohla odtékat voda).

Zemina – smíchejte zahradní substrát s trochou kompostu, nebo prostě vykopejte na zahradě zeminy tak akorát do připravené nádoby.

Jarní květiny – na muškáty a petunie je ještě zima, ale právě teď je vhodná doba použít na naši dekoraci či do prvních jarních truhlíků tulipány, petrklíče, narcisy, krokusy, modřence nebo hyacinty.

Dekorace – Fantazii se meze nekladou, vyražte na výpravu, i ve vašem okrese se najde kus divočiny, kde můžete objevit ty správné poklady – větvičky, proutky, mechy, kameny, šišky nebo třeba pírka.

Velikonoční dekorace 

 

 

 

 

 

Postup ve třech krocích:

1. Do připravené nádoby nasypte zeminu. 2.  Zasaďte jarní květiny a hned zalejte. 3.  Pusťte se do dekorování!

A malý jarní svět je tu! Teď už zbývá jen najít to pravé místo, může být na balkoně, venku na parapetu, nebo i na chladnější místo uvnitř bytu. Krásné Velikonoce!

Fotoalbum