Příběh zemědělství – Praha

ZRUŠENO: Letenská husa se letos nekoná

ZRUŠENO: Letenská husa se letos nekoná

Těšili jsme se, stejně jako vy. Bohužel zhoršující se covidová situace nám neumožní zajistit oblíbenou akci Letenská husa v rozsahu, který by odpovídal tradičnímu očekávanému programu. Proto ji pro vás letos neuspořádáme. Věříme, že příští rok si Letenskou husu spolu s vámi konečně užijeme! Děkujeme za pochopení.

Muzeum zůstává nadále otevřeno a budeme rádi, když nás navštívíte prostě jen tak. 


Srdečně vás zveme na již čtrnáctý ročník tradiční slavnosti spojené s řízenou degustací svatomartinských a mladých vín předních moravských a českých producentů, prezentacemi, ochutnávkami a prodejem vín a různých gastronomických specialit. Letenská husa a košt svatomartinského vína se letos uskuteční v sobotu 13. listopadu od 10 do 17 hodin.

Kromě mladých vín od vinařů ze všech koutů republiky a tradičních husích i kachních pečínkových pochoutek s knedlíkem a zelím můžete ochutnat i další speciality. Oblíbené řízené degustace vín povede pan Pokorný. Čím nás letos překvapí? Zjistěte to na jedné z degustací od 13:00, 14:30 nebo 16:00. Příjemný prožitek z vín umocní cimbálová muzika Alexandra Vrábela. (Degustace je zpoplatněná a lze ji zakoupit v den akce na hlavní pokladně muzea.)

V 11 hodin si malí návštěvníci užijí divadelní představení Pohádka lesní v podání Divadla B. Původní pohádku o plynutí času v lese představují sami autoři takto:„O životě jednoho stromu, přátelství motýla a lišky a jedné kruté zimě. O tom, jak je důležité dávat pozor na orla. A také o tom, čím vším musí projít myš, než se z ní stane hovínko a z hovínka hlína." Pohádka je vhodná pro děti od 4 let a představení je zdarma. Nechte své děti na chvíli v říši pohádek a zajděte si mezitím třeba na košt.

Děti i dospělí, zruční, šikovní i všichni ostatní, co by si to jen rádi vyzkoušeli, přijďte na naše dva řemeslné workshopy. Na prvním workshopu se za pomoci řezbáře zdokonalíte ve vyřezávání ze dřeva a na druhém v pletení košíků. Workshopy budou probíhat uvnitř muzea po celý den. Své výrobky si samozřejmě odnesete domů na památku.

Na akci si můžete pořídit i veselou fotografii v našem tematickém fotokoutku.

Vstupné na akci je pro dospělé 150 Kč, děti do 140 cm a senioři nad 70 let mají vstup zdarma. Studenti, děti nad 140 cm a senioři nad 65 let pak zaplatí vstupné 50 Kč.