Muzeum potravin a zemědělských strojů – Ostrava

ZRUŠENO: Ojedinělou atmosféru vykouzlí adventní dílny v muzeu v Ostravě

ZRUŠENO: Ojedinělou atmosféru vykouzlí adventní dílny v muzeu v Ostravě

Vzhledem k aktuální pandemické situaci jsme museli akci zrušit. Přejeme vám krásný adventní čas v pohodě a hlavně ve zdraví.

 


V čase předvánočních příprav si v sobotu 11. prosince zajděte také k nám do Národního zemědělského muzea v Ostravě, kde pro vás poprvé pořádáme adventní dílny. Zveme nejen rodiny s dětmi, ale zkrátka všechny, kdo si přejí zažít ojedinělou vánoční atmosféru v muzeu a zároveň si chtějí vyzkoušet tradiční ručně vyráběné ozdoby, které k českým Vánocům neodmyslitelně patří.

Jako předvánoční dárek od nás přijměte volné vstupné pro všechny návštěvníky adventních dílen. Platí se pouze za jednotlivé kreativní činnosti a použitý materiál, a to 20–60 Kč.

Vybírat si můžete z rozmanité nabídky materiálů i motivů a za doprovodu zkušených lektorů si vytvoříte symboly Vánoc, které si odnesete s sebou domů.

výrobě andělíčka budou nachystány přírodní česance bílé vlny, kterou ručně zpracovali (ostříhali, prali, sušili na slunci nebo na peci a kramplovali) v sociálním podniku v Dílně U Beránka. Vlna, ze které si andělíčka jednoduše svážete, je z chovu tradičního valašského plemene Valaška a je certifikovaná značkou BESKYDY originální produkt.

Galerii českých potravin, ve které se naše adventní dílny uskuteční, provoní perník s osvědčenou recepturou od pedagogů a žáků ze Střední školy společného stravování v Ostravě. Díky jejich radám i tipům si ozdobíte vánoční perníčky skoro jako profesionálové a inspirujete se tak na domácí pečení. 

Na štědrovečerní tabuli patří dle tradice svícen. Střední zahradnická škola v Ostravě vám přichystá korpus z jehličí i listů, který si ozdobíte podle svých představ především přírodními ozdobami a detaily.

Mimo jiné si budete moci vyzkoušet volné malování a tupování přes šablonu na jutu, , a snadno si tak vytvoříte efektní nejen vánoční prostírání na stůl.

K tradiční, a přesto stále nadčasové výzdobě, patří pletené ozdoby z různých druhů materiálů, které ani u nás na muzeu nebudou chybět. Pletením se cvičí jemná motorika a trpělivost. A vám jistě přinese ty nejvzácnější ozdoby na vánoční stromeček.

V neposlední řadě si můžete zakoupit výrobky studentů spolupracujících škol – Střední zahradnické školy v Ostravě a Střední školy společného stravování, Ostrava-Hrabůvka.

Moc se těšíme na společně strávený čas s vámi!