Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Audience na zámku

Termín konání: 29.8.2018, 19:00

Audience na zámku

Kateřina Daczická a Jana Veberová uvádějí  Audienci na zámku Kačina. Talk show se zajímavými hosty v prostorách zámku Kačina slibují krásný kulturní zážitek. 

Ve středeční audienci vystoupí harfenistka Zbyňka Šolcová společně s mezzosopranistkou Danielou Demuthovou.  V průběhu večera plného hudby i zajímavých rozhovorů zazní mimo jiné z cyklu Bedřicha Smetany Má vlast skladba Vltava, kterou pro sólovou harfu upravil známý český harfenista, klavírista, dirigent a skladatel Hanuš Trneček.

Harfenistka Zbyňka Šolcová - má za sebou nesčetné koncerty nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Je zakladatelkou a součástí skupiny MUSICA DOLCE VITA a v současné době, mimo svou další činnost, sólově koncertuje na Pražském hradě a v zámku Lány především pro první dámy, které doprovázejí státníky při návštěvách českého prezidentského páru.

Mezzosopranistka Daniela Demuthová vystudovala klasický zpěv na pražské konzervatoři (prof. N. Vodičkové) a pokračovala ve studiu zpěvu u prof. Jariny Smolákové. Na svém kontě má stovky koncertů jak u nás, tak i v zahraničí (Libanon, Španělsko, Portugalsko, Rakousko, Německo, Litva. V současnosti se nejvíce se věnuje komorní hudbě. Spolupracuje pravidelně jak s některými špičkovými hudebníky (A. Bárta,varhany, J. Šaroun,klavír, R.Měřinský,loutna…), tak také s různými renomovanými komorními soubory (Qeens of classic, Musica Bohemica, Pražští madrigalisté, Rožmberská kapela, Pražští pěvci…). Je zakladatelkou a členkou skupiny MUSICA DOLCE VITA.

Vstupenky je možné získat na www.kutnohorskeleto.cz, v pokladně zámku, v IC Kutná Hora (Palackého náměstí 377) nebo objednat na daczicka@seznam.cz.

Kačina - Audience