Muzeum zemědělské techniky – Čáslav

Dožínky – Pivní slavnosti

Termín konání: 21. 8. 2021

Dožínky – Pivní slavnosti

Historické zemědělské stroje v chodu, slavnostní dožínkový průvod, cimbálová muzika, folklórní tance i ochutnávka produktů lokálních pivovarů, to vše přinesou Dožínky – pivní slavnosti, jejichž první ročník se uskuteční v sobotu 21. srpna v areálu Národního zemědělského muzea v Čáslavi.

Můžete se těšit na bohatý kulturní program a na své si přijdou i milovníci piva. Dožínky jsou doplněny o pivní slavnosti. Pro návštěvníky bude připravena ochutnávka zlatavého moku od lokálních pivovarů.

Akci zahájí dožínkový průvod s tanečníky ze souboru Mateník, hudebníky ze skupiny Věnovanka a vozem s mládencem a děvečkou, kteří budou společně předávat dožínkový věnec „hospodáři“. Zahájení doprovodí slavnostní fanfárou soubor lesních rohů Corni Hoemi. V průběhu dne návštěvníci uslyší také akordeon, budou moci shlédnout tradiční folklórní tance skupin Radost a Mateník, nebude chybět ani dechová kapela Věnovanka či cimbály skupiny Trnka. 

Součástí programu bude i jedna z nejoblíbenějších aktivit nejen fanoušků zemědělské techniky - ukázka vybraných zemědělských strojů s dožínkovou tématiku v provozu. Připravena bude sestava mlátiček se stabilním motorem, sklízecí mlátičky a několik traktorů. Kromě otevřených depozitářů muzea návštěvníky čekají také výstava veteránů Veteran Club Kolín a výstava borůvek.

Na své si přijdou i milovníci piva, v průběhu celého dne budou tak moci ochutnávat různé speciály a ležáky z okolních pivovarů. Od 11:30 do 13:30 proběhne soutěž o nejchutnější ležák, během které budou soutěžní piva podávána zdarma.

Pro děti bude celý den otevřena dílnička rozvíjející kreativitu, mohou si vypůjčit šlapací káry a o skvělou zábavu se určitě postará i jízda na voze. Celá akce je doprovázena i trhy s tradiční tematikou.

 

Vstupné: dospělý 100 Kč, děti 50 Kč, rodinné vstupné 250 Kč

 

Dožínky

Fotoalbum