Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Jóga s nádechem empíru

Termín konání: 8. 9. 2019

Jóga s nádechem empíru

Přijďte si zacvičit v neděli 8. září do zámeckého parku. Pod širým nebem, s krásnou kulisou empírového zámku, si společně zarelaxujeme. Cvičit budeme od 17 hodin, sraz je v 16:50 před hlavním vchodem do zámku. S sebou budete potřebovat neklouzavou podložku a pohodlné oblečení. V případě nepřízně počasí bude jóga v interiéru zámku.
Cvičení je vhodné i pro začátečníky. Vstup je zdarma.

S jógou můžete začít v každém věku a v jakékoliv fyzické kondici. Je vhodná naprosto pro všechny od aktivních sportovců až po osoby, které žijí s nějakým zdravotním handicapem. Jóga pomáhá nejen při bolestech zad a pohybového aparátu, ale i při migrénách, dýchacích a oběhových onemocněních a mírní i další civilizační choroby. Je dobrá pro všechny, kteří potřebují duševní a fyzické uvolnění a chtějí hlouběji poznat sebe sama.

Lektorkou cvičení je Iva Vopěnková. Ve svých kurzech praktikuje jógu, která se zaměřuje na správné postavení těla a správné vedení pohybu. Jógu kombinuje s poznatky moderní fyzioterapie tak, aby cvičení bylo pro tělo přirozené a co nejvíc prospěšné. Cvičitelské oprávnění získala v roce 2009 (Cvičitel jógy II. třídy se zaměřením na zdravotní aspekty jógy) a od té doby pravidelně vede lekce pro veřejnost. V současnosti studuje tříletý kurz Jóga a jógová terapie na FTVS UK Praha. Více: www.jogavkutnehore.cz.