Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Kačina dokořán

Termín konání: 13. 4. 2019

Kačina dokořán

I letos vám zámek otevře své "brány". Podíváte se do míst, která nejsou při klasických prohlídkách přístupná. Dozvíte se další zajímavé informace o hraběcím rodu Chotků. Po celý den bude navíc připraven zajímavý program. Tentokrát se můžete těšit na tajemství zámeckého divadla.

V sobotu 13. dubna 2019 se zámek Kačina již po několikáté připojí k celorepublikové akci Brány památek dokořán, kterou organizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel, připadajícího každoročně na 18. dubna. Pro toho, kdo zavítá na nejkrásnější empírový zámek v Čechách, bude opět připraven zajímavý program, v jehož rámci se bude moci podívat i do prostor, kam se běžný návštevník jinak nedostane.

Letos se trojice speciálních prohlídek zaměří na historii zámeckého divadla. Díky historikovi umění Jiřímu Bláhovi návštěvníci nakouknou za oponu kačinského divadla. Dozví se, jak vypadaly a jakým způsobem se manipulovalo s prospekty, sufity a kulisami. Bude jim umožněno vystoupat točitým schodištěm na galerie nebo prozkoumat tajuplná zákoutí pod jevištěm. S restaurátorem Radkem Ryšánkem nahlédnou prostřednictvím mikroskopu pod povrch divadelního sálu na Kačině. Restaurátorka Veronika Šulcová návštěvníky seznámí s problematikou restaurování unikátního souboru chotkovských divadelních kostýmů.  

 

Časový harmonogram tří rozšířených prohlídek na V. trase (Programy pro veřejnost, Vzdělávací a animační programy)

1. rozšířená prohlídka: 10:00–11:30

2. rozšířená prohlídka: 13:00–14:30

3. rozšířená prohlídka: 15:00–16:30

 

Ceny vstupného speciálních prohlídek
základní vstupné/dospělý 150 Kč
děti a mládež do 6 let 50 Kč
děti a mládež do 18 let / studenti nad 18 let / senioři 100 Kč
rodinné vstupné 350 Kč

 

Kačina - Kačina dokořán 2019