Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Kačinské hry – zábavná procházka zámeckým parkem

Termín konání: 29. 5. 2021

Kačinské hry – zábavná procházka zámeckým parkem

Ke květnovému otevření turistické sezóny jsme pro návštěvníky připravili den plný dobových her a zábavy. V sobotu 29. května od 10 do 17 hodin si budete moci vyzkoušet historické hry, při kterých se kdysi bavila šlechta i chudý lid.

Historické i novodobé sportovní aktivity

Pétanque, kuželky, tlučení špačků, pohánění obruče a káči nebo cvrnkání kuliček – tyto hry se s oblibou provozovaly už za dob stavitele zámku Jana Rudolfa Chotka. Ve druhé polovině 19. století, za Rudolfa Karla Chotka, k nim přibyl kroket. Zájemci o novější sportovní aktivity si mohou zkusit například discgolf nebo slackline.

Zábava i pro nejmenší

Nezapomínáme ani na nejmenší návštěvníky parku. Přichystali jsme pro ně chytání rybek, historický tenis, malování na speciální fólii či nové zámecké vozíky pro jízdu parkem. Naučná stezka Ze života hmyzu bude také přístupná.

Další zajímavosti

Hry budou po zámeckém areálu rozmístěny tak, aby každý během přecházení mezi jednotlivými stanovišti současně objevoval zajímavá zákoutí kačinského parku, například s historicky významným dubem nebo botanickou raritou, kterou je nejmohutnější a patrně nejstarší trnovník akát v České republice. Objevit také můžete, kde stojí nebo stávaly historické parkové stavby.

Při návštěvě parku si mohou zájemci prohlédnout také zámeckou bylinkovou zahrádku a stezku Ze života hmyzu nebo se zúčastnit hry Za tajemstvím zámeckého parku. Pro příznivce geocachingu se v parku ukrývá zámecká keška, díky které se návštěvníci dozvědí, že zámek Kačina má ve své historii i stinná místa.

Po celý den bude také možné navštívit muzejní část zámku a zámeckou kavárnu.

Netradiční procházka se bude konat za podmínek dle platných nařízení vlády České republiky.

Fotoalbum