Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Národní myslivecké slavnosti

Termín konání: 31. 7. 2021, 9:00–17:00

Národní myslivecké slavnosti, Ohrada

Zveme vás na lovecký zámek Ohrada na tradiční společnou akci Českomoravské myslivecké jednoty a Národního zemědělského muzea, Národní myslivecké slavnosti. Užijete si celý den jako svátek myslivecké práce a tradic. 

 

Myslivost patří k našim kulturním klenotům. Nejde jen o činnosti spojené s lovem, pro mnohé je myslivost životním stylem a filozofií. Pestrý život myslivců dokumentuje řada zájmových klubů (např. sokolníků, kynologů, trubačů a dalších), řada amatérských i profesionálních umělců a spisovatelů, někoho naplňuje pedagogická a vzdělávací činnost, kdy může své zkušenosti dál předávat. Oceněním široké myslivecké práce je vyznamenání předávané v rámci programu Národních mysliveckých slavností.

Každý návštěvník si na slavnostech najde to své, co ho potěší nebo i poučí. Může to být například něco z kynologie, ze sokolnictví, mysliveckého troubení i vábení zvěře. Příjemnou atmosféru doplňují vystoupení hudebních skupin, součástí jsou i prodejní stánky s mysliveckými potřebami.

Národní myslivecké slavnosti jsou ale především místem přátelského setkávání myslivců, jejich rodin a příznivců navzájem.

MYSLIVECKÉ SLAVNOSTI

 

Fotoalbum