Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Premiéra nové hry od Geisslers Hofcomoedianten

Termín konání: 13. 9. 2020

Premiéra nové hry od Geisslers Hofcomoedianten

 Přichází dlouho očekávaný druhý díl úspěšné pohádkové komedie Láska ke třem pomerančům, který jste mohli vidět v rámci Makačína 2020. V průběhu léta u nás Geisslers Hofcomoedianten pilně zkoušeli a nyní Vás čeká premiéra! Potomstvo pomerančů je zpět na Kačině! Vaši oblíbení hrdinové opět ožívají. Kouzelník všech kouzelníků Celio, zlá čarodějnice Kreonta, nenažraný a líný Truffaldino a další...

Termín:

Neděle 13.9. od 15:00 Geisslers Hofcomoedianten v zámeckém divadle.

LK3P 2: Zelenavý ptáček   

Stejně jako je inscenace Láska ke třem pomerančům velmi volnou adaptací Gozziho předlohy, je i náš Zelenavý ptáček velmi volně vázaný k původnímu textu. Adaptace posiluje návaznost obou děl, přebírá postavy nikoliv jen od Gozziho, ale především ze samotné inscenace Láska ke třem pomerančům. Stává se tak doslova druhým dílem „Pomerančů“ a je protkána odkazy na díl první, ačkoli dějově zůstává samostojná. Tvar, jenž vám předkládáme, je spojením torza původního překladu divadelní pohádky, jeho úpravy a následného doplnění o autorsky kolektivní text a situace, které vyplynuly v rámci zkoušení inscenace.

Geisslers Hofcomoedianten 


Grandiózní, Energické, Inteligentní, Smyslně Svůdné, Laskavé, Empatické,
Rytmické, Strhující, Hravé, Okázalé, Fantastické – a především komediální. Takové je divadlo, které vám hrajeme už šestnáct let! Jsme nezávislý divadelní soubor, který ve své tvorbě propojuje staré tradice s živým, současným divadlem. K barokní inspiraci přistupujeme s autorskou svobodou, mísíme původní s novým, vzletné s přízemním, činohru, zpěvohru, loutkohru i tanec – tak, aby to nás (a tudíž i vás) bavilo.

Vstupné:

150,- dospělý, 100,- zvýhodněná (senior, student, dítě 6 – 15) a 50,- dítě do 6 let.

Vstupné je možné zakoupit na místě nebo on-line:


On-line rezervace


Kačina - Zelenavý ptáček