Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Strašidlo cantervillské a prodloužení otevírací doby do 21 h

Termín konání: 18. 7. 2019

Strašidlo cantervillské na Kačině

Ve čtvrtek 18. července můžete na Kačině zhlédnout od 21 hodin představení Strašidlo cantervillské se známými herci a opravdovým strašidlem nebo využít nabídky večerních prohlídek – trasy I (hospodářské zázemí) a II (chotkovské interiéry) budou výjimečně přístupné až do 21 hodin.

Strašidlo cantervillské

Divadelní komedie na námět povídky Oscara Wilda, The Canterville Ghost (1887), se odehraje v jedinečných kulisách devatenácti moravských a českých hradů a zámků. Dvacáté představení se uskuteční v pražském Klementinu.


Adaptace a režie: Jaroslav Kříž
Producent: Stanislav Kříž
Produkce: Slávek Maděra

Úspěšná divadelní tour z minulého léta se vrací v původním obsazení a rozšířená do nových atraktivních lokalit.
Nabídne prožití krásného a nezapomenutelného letního večera.
Režisér Jaroslav Kříž si vzal za své oživit veselý a do jisté míry i napínavý příběh Oscara Wilda.
Známý příběh se známými herci a opravdovým strašidlem je motto nejnovější adaptace známé a v českých zemích oblíbené divadelní hry, která se dočkala také filmové verze s Jiřinou Bohdalovou a Jiřím Bartoškou ještě v roce 1989.

Hodnotné obsazení rolí je na programu i v této velmi atraktivní letní divadelní tour pod širým nebem.

V hlavních rolích vystoupí:
  • Martin Zounar jako Hiram B. Otis, americký velvyslanec, kupující zámek lorda Cantervilla, vzhlednou nemovitost zatíženou varováním o nadpřirozených jevech;
  • Bára Štěpánová v roli paní domu Ms. Umneyové, která z pozice svého postavení na zámku všechno ví a všechno zná;
  • Martin Pošta se převtělí do postavy sira Simona de Cantervill, strašidla, které jen těžko hledá klid a pohodu pro výkon svých povinností.

Dále se představí: Hanka Sršňová v roli Lukrecie Otisové (Tappanové), manželky pana Otise, Dorota Paulik v roli Virginie E. Otisové, starší dcery Otisových, Lukáš Toman Paclt jako vévoda James Bilton z Lockahmu.
Maťa Toman a Rozárka Tomanová zahrají úlohu dětí Otisových.
Služebnictvo je zastoupeno zajímavým doplněním trojice komtes, které tvoří vokální, hudebními cenami ozdobená, skupina Přelet M. S.


Začátek představení je ve 21 hodin.

Předprodej vstupenek je v síti společností Ticketportal a Ticketstream v ceně 399 Kč. Vstupenky na představení je možné zakoupit i přímo na pokladně zámku Kačina.