Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Velikonoce na Kačině

Termín konání: 6. 4. 2023 – 16. 4. 2023

Velikonoce na Kačině

V zámeckém interiéru naleznete velikonoční symboly i tradiční velikonoční výzdobu. Připomenete si zapomenuté zvyky a tradice. Připravena bude Výstava tradičních velikonočních symbolů. Zahrát si můžete také rodinnou hru hledání obřích vajíček v zámeckém parku.

VELIKONOCE NA KAČINĚ

budou probíhat 6. – 10. 4. 2023, 15. – 16. 4. 2023


Těšit se můžete na:

  • Velikonoční prohlídky zámku 
  • Výstavu tradičních velikonočních symbolů 
  • rodinnou hru hledání obřích vajíček v zámeckém parku

 

Velikonoční prohlídky zámku Vás přenesou do minulosti. Zjistíte zajímavosti o velikonočních pokrmech a tradicích. Během prohlídky Vám poodhalíme, jak zde Velikonoce trávila rodina Chotků. Na prohlídku 13. Chotkovských komnat se odchází naposled v 16 hodin. Další prohlídkové okruhy budou také k dispozici. 

Výstava velikonočních symbolů je k vidění v interiérech zámku a je součástí okruhu 13. Chotkovských komnat. Vidět ji lze pouze při prohlídce tohoto okruhu s průvodcem. Poslední prohlídka odchází v 16 hodin.

Rodinná hra hledání obřích vajíček je venkovní hra, do které se mohou zapojit všechny věkové kategorie. Na hlavním vchodě zámku bude umístěno obří vejce, u kterého si návštěvníci mohou vyzvednout mapku s plánkem umístění dalších vajec v parku. Do mapky si zaznamenají jména nebo obrázky vajec, která naleznou při procházce. Pokud najdou všechny, mohou si dojít do pokladny zámku pro sladkou odměnu. Hra je nenáročná, stačí k ní jen dobrá nálada a tužka na psaní.

Nejedná se o akci se stánkovým prodejem. Na jednotlivé prohlídky je možné zakoupit vstupenky na místě i on-line >>>ZDE<<<
 

Fotoalbum