Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Výstava Historické cukrárny

Termín konání: 30. 3. 2018 – 31. 10. 2018

Výstava Historické cukrárny

V této sezóně budou u nás v muzeu vonět dobroty – na atraktivní putovní výstavě o vývoji cukrářského řemesla, sladkostí a historii cukráren v Čechách a na Moravě.

Každý návštěvník si na sladké výstavě přijde na své: dospělí se seznámí s nejoblíbenějšími a nejvyhledávanějšími cukrárnami a výrobnami cukrovinek v prvorepublikovém Československu, děti mohou obdivovat nápaditost a rozdíly dřívějších a dnešních sladkostí nebo se pousmát nad ručním strojem na zmrzlinu.

Dobu zašlých časů připomíná stylizovaný interiér historické cukrárny, obchodu i výrobny, se zásobníky na kávu, dózami plných bonbonů a zákusky vytvořených podle časopisů ze 30. let 20. století.

Seznámíme vás s ukázkami mnohdy již zapomenutých cukrářských nástrojů, jako jsou raznice a formy na bonbony nebo tvořítka dříve oblíbených sněhových koulí. Obdivovat můžete dobové bonboniéry i reklamní materiály.  

Najdete tu i mušle na zmrzlinu, kameninové formy na želé bonbony, originální krabice na dorty, historické plechovky, skleněné zásobníky na bonbony, cukrářský výuční list a pracovní knížku nebo třeba i příběh prvorepublikového cukráře Novotného, který si sám sepsal a je doplněn rodinnými fotografiemi.

Nebojte se kalorií a přijďte ochutnat nejen atmosféru dob dávno minulých, ale možná i něco dobrého na zub!

 

Autoři výstavy: MgA. Jan Maroušek, Mgr. Petr Lukas/ Letohrádek Mitrovských, Brno