Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Výstava plemen loveckých psů

Termín konání: 14. 5. 2022

Výstava plemen loveckých psů

I letošní rok na Kačině přivítáme čtyřnohé mazlíčky a jejich chovatele. Oblastní výstava loveckých psů se koná v zámeckém parku, kde budou prezentována různá lovecká plemena.

Výstava psů je s Kačinou úzce spojena, pořádá se zde již od roku 1972. Lovecké psi chovali již Chotkové, majitelé Kačiny. Jan Rudolf Chotek nechal ve Veltruském zámku dokonce vystavět tzv. psí pomník.

Sobota 14. 5. 2022 od 10 hodin

Oblastní výstava psů na zámku Kačina je tradiční akcí, která v zámeckém parku prezentuje rozmanitá plemena psů. Hlavním pořadatelem je Okresní myslivecký spolek Kutná Hora a Českomoravská kynologická jednota .

Nejde akci pouze pro chovatele, ale i nejširší veřejnost, pro kterou bude atraktivní klubová výstava klubu německých krátkosrstých ohařů, klubu chovatelů polských ovčáků nížinných, klubu anglických mastifů, klubu brazilských fil nebo klubu ČAU-ČAU, které jsou součástí letošní výstavy.

Na těchto klubových výstavách jsou zadávány jedny z nejvyšších titulů, které může pes na výstavě získat. Na výstavách psů se vždy posuzuje exteriér psa, posuzuje ho národní nebo mezinárodní rozhodčí, který má aprobaci pro to, které plemeno. Zástupci plemen jsou posuzováni vždy zvlášť feny a psi a jsou zařazeni v různých třídách, zpravidla podle věku a to od třídy štěňat až po třídu veteránů (od 8 let věku).

Původně byly výstavy psů na Kačině organizovány jako výstavy pouze loveckých plemen, avšak s velkým početním zastoupením. Na výstavu v té době bývalo přihlášeno okolo 700 psů. Přibližně od konce devadesátých let začala být výstava konána jako oblastní výstava psů všech plemen, ne již pouze plemen loveckých. V posledních letech se počet psů na výstavě na Kačině pohybuje okolo 300.

 

Kačina – Výstava psů