Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství – zámek Ohrada

Výstava To jsem z toho jelen

Termín konání: 14. 8. 2020 – 30. 10. 2020

Výstava To jsem z toho jelen

Od 14. srpna do 30. října srdečně zveme do malé galerie Ohrada na výstavu ilustrací z autorské knihy Terezy Marianové.

Tereza Marianová (*1993)

Vystudovala ilustraci a grafiku na fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni a ATRS management na Vysoké škole ekonomické v Praze.
Ještě při škole vystavovala soubor ilustrací mapující osudy osobností českého hokeje při zimních olympijských hrách v Pchjongjangu.
Projekt Dobrých 100 obletěl svět a ilustrace byly vystavovány v Českých centrech například ve Washingtonu, Záhřebu nebo na Tchaj‑wanu.
Tereza také připravovala didaktické knihy pro děti s poruchou autistického spektra (Národní ústav pro autismus), kreslila pro časopis Nový prostor a s vyprávěcí knihou Příběhostroj se její ilustrace dostaly opět na Tchaj‑wan, do Jižní Korey a Číny.
V Čechách její ilustrace najdete především v knižní tvorbě, kdy ilustruje pro různá nakladatelství, navrhuje knižní obálky a plakáty.
Je autorkou zatím tří knih pro děti. Ještě jako Lukešová napsala a ilustrovala knihu o české myslivosti a přírodě To jsem z toho jelen (Pikola, 2019). Už jako Marianová nakreslila leporelo pro nejmenší Jak se koník ztratil (Meander, 2020) a letos na podzim vycházející autorskou knihu Velký příběh Velké pardubické (Albatros, 2020).
Když byla malá, chtěla být veterinářka, proto teď moc ráda kreslí a maluje zvířata. Když má čas, potuluje se s batohem po Čechách.
www.terezalu.cz

 

Výstava To jsem z toho jelen, Národní zemědělské muzeum Ohrada