Muzeum českého venkova – zámek Kačina

Výtvarné sympozium

Termín konání: 1. 8. 2020 – 9. 8. 2020

Výtvarné sympozium

Od pondělí 3. srpna čeká návštěvníky Národního zemědělského muzea Kačina nevšední podívaná. Letos poprvé se do zámeckého parku přesune výtvarné sympozium pravidelně pořádané kutnohorským umělcem Andrejem Némethem. Díla vytvořená na sympoziu budou na Kačině k vidění od neděle 9. srpna od 14 hodin.

Výtvarné sympozium má pro letošní ročník téma Zemědělství, a i proto je tentokrát situováno do muzea českého venkova na zámku Kačina. Sympozium bude oficiálně zahájeno v úterý 4. srpna ve 14 hodin a po celý týden mohou návštěvníci v zámeckém parku nahlížet pod ruce umělcům a sledovat jejich vznikající díla. K vidění bude převážně práce sochařů a malířů, vzniklá umělecká díla budou prezentována závěrečnou výstavou a po ukončení sympozia budou tvořit originální a trvalou expozici v zámeckém parku. „Zámecký park zůstane pro návštěvníky volně přístupný i během probíhajícího sympozia, aby každý zájemce o umění mohl v sochách, malbách, skulpturách či skleněných objektech sledovat propojení pohledu autora s tématem letošního ročníku,“ doplňuje ředitel Národního zemědělského muzea, pobočky Kačina, Pavel Douša.

 

Kromě přínosu v tvorbě a vzájemné inspirace v uměleckých přístupech a postojích je motivem k organizaci sympozia i přínos lidský – setkávání se s kolegy, přáteli, navazování nových kontaktů s lidmi z různých koutů světa. „Jako každý ročník, i ten letošní bude s mezinárodní účastí. Už se těšíme na kolegy z Polska, Maďarska, Ukrajiny, Rakouska nebo Slovenska a samozřejmě i výtvarníky z Česka,“ říká organizátor setkání Andrej Németh Endre. Slovenský rodák žijící přes 40 let v Kutné Hoře pracuje především se dřevem, kamenem, sklem, uměleckým smaltem. Rád se také věnuje grafice, designu, keramice nebo malování.

Účastníci sympozia:

1, Lőrinc Zsuzsa  ….sochařka /CZ/

2, Denis Anfilov…….sochař. /CZ/

3, First Jiří………….. sochař /CZ/

4, Šuhájek Jiří………. malíř, sklář /CZ/

5, Hall Kornel……….. malíř /H/

6, Lewická Beata…….. malířka /PL/

7, Aleksander Zakrocki….malíř  /PL/

8, Michal Chudoliňsky….malíř. /PL/

9, Simone Svoboda.  ..malířka,sklářka /A/

10, Kopócs Tibor…….. malíř /SK/

11, Bimbó Tamás……..malíř. /H/

12, Andrej Nemeth…… malíř, sochař /CZ/

Kačina - sympozium